Упродовж трьох операційних днів поточного року (03, 08, 09 січня) платники податків спрямували 271,7 тис. платіжних трансакцій на недіючі рахунки. Відповідно такі кошти Держказначейством не зарахувалися, а повернулися банківським установам як «нез’ясовані надходження».
Відповідно з 01.01.2020 р. введено в дію нові рахунки для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів, рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, системі електронного адміністрування реалізації пального і спирту етилового, рахунки для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та депозитні рахунки митних органів, рахунки для зарахування власних надходжень, відкриті з урахуванням міжнародного номеру банківського рахунка IBAN. Старі ж рахунки, які були відкриті раніше з 01.01.2020 р. закриті.
Крім того, протягом трьох операційних днів нового року (03, 08, 09 січня) юридичні та фізичні особи спрямували 124,4 тис. платіжних трансакцій на недіючі рахунки відповідних бюджетних установ. Такі кошти як «нез’ясовані надходження» Держказначейством також повертаються банківським установам, через які здійснювалася оплата.
Тож з метою запобігання виникнення у платників податкового боргу зі сплати податків, зборів, платежів Держказначейство звертається з проханням правильно вказувати нові реквізити рахунків.
Реквізити нових рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів розміщенні на вебпорталі Держказначейства та на вебсторінках головних управлінь Держказначейства в областях та м. Києві. Також реквізити зазначених рахунків можна отримати у відповідних органах, що контролюють справляння надходжень бюджету.
За матеріалами Держказначейства
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»