fbpx
Вшанування пам'яті жертв, розстріляних в урочищі Видумка.

15 жовтня на Рівненщині вшанували пам’ять розстріляних волинських інтелігентів

Діліться інформацією з друзями:

Вісім десятиліть тому в урочищі Видумка поблизу Рівного нацистські окупанти розстріляли й спалили півтори сотні українських патріотів, насамперед – інтелігенції.

Загалом упродовж 1943-44 років на цьому місці було страчено понад три з половиною тисячі в’язнів рівненської тюрми, представників місцевої інтелігенції, серед яких були священники, лікарі, вчителі, журналісти.

Рівненська обласна рада у 2000 році прийняла рішення про встановлення 15 жовтня Днем пам’яті волинських інтелігентів. Цього ж року в урочищі Видумка засновано церкву.

Щороку родичі та нащадки загиблих, очевидці, громадські активісти, представники церкви та влади збираються 15 жовтня, аби вшанувати пам’ять волинської інтелігенції, яка віддала життя за волю і право жити на рідній землі.

Біля пам’ятного знаку за ініціативи місцевої «Просвіти», Конгресу української інтелігенції зібралися рівняни, щоб принести спільну молитву заупокоєння душ закатованих окупантами волинян.

Вшанування пам'яті жертв, розстріляних в урочищі Видумка.

Разом із рівненською громадою вшанували пам’ять жертв, що загинули в урочищі Видумка, заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк та керуючий справами виконавчого апарату обласної ради – керівник секретаріату Богдан Сологуб.

«80 років тому нацистські окупанти на цьому місці стратили понад три тисячі представників волинської інтелігенції, учасників національно-визвольних змагань. І зараз, через майже століття, рашистські окупанти чинять ті самі звірства, вбиваючи українських патріотів, – зазначив у своєму виступі Сергій Свисталюк. – Єдиний шанс неповторення трагічних сторінок минулого – це сильна, успішна Українська держава. Відтак ми повинні усвідомлювати, що найкращий спосіб вшанувати пам’ять загиблих українців у різних війнах і від різних окупантів – реалізація споконвічної мрії кожного українця: Україна – понад усе».

Джерело: Рівненська обласна рада.

Читайте також: Благодійний фонд збирає іноземні книги для українських бібліотек