113-ту річницю «Пласту» та День першої пластової присяги відзначили на Рівненщині

113-ту річницю «Пласту» та День першої пластової присяги відзначили на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

12 квітня пластуни з усієї області зібралися на Театральній площі Рівного, аби відзначити 113-ту річницю заснування Національної скаутської організації «ПЛАСТ» та День першої пластової присяги.

Цей день є символічним для українського скаутського руху — саме 12 квітня 1912 року у Львові прозвучала перша пластова присяга.

113-ту річницю «Пласту» та День першої пластової присяги відзначили на Рівненщині - фото 1

На захід зібрались близько чотирьох сотень гостей.

Серед тих, хто активно розвиває Пласт на Рівненщині, відзначили Вараш, Дубно, Здолбунів, Костопіль, Городок, Шпанів та Зорю.

Нині у 26 громадах області налічується майже тисяча пластунів — від наймолодших, які роблять перші кроки в організації разом із батьками, до дорослих членів, які вже стали наставниками для молодших поколінь. І сьогодні до цієї великої пластової родини приєдналися ще десятеро нових учасників, які склали свою першу присягу.

113-ту річницю «Пласту» та День першої пластової присяги відзначили на Рівненщині - фото 2

«Пласт» — українська скаутська організація, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі.

Серед засновників цього руху є і син Івана Франка Петро Франко.

Слово «пласт» було використано як аналог англійського слова «скаутинг» (англ. scouting — розвідка). Назва організації походить від козацьких пластунів-розвідників, а її вітання — «СКОБ!» — є не лише символом, а й гаслом, що розшифровується як Сильно, Красно, Обережно, Бистро — риси, які мають бути притаманні кожному пластуну.

Три головні обов’язки пластуна: бути вірним Богові і Україні, допомагати іншим, жити за Пластовим законом і слухатись пластового проводу.

113-ту річницю «Пласту» та День першої пластової присяги відзначили на Рівненщині - фото 3

Джерело: Рівненська обласна рада

Читайте також: У бібліотеці Рівного дорослі безплатно вивчають українську