fbpx
Людина в інвалідному візку

10 000 робочих місць для людей з інвалідністю зможуть облаштувати роботодавці за кошти держави у 2024 році

Діліться інформацією з друзями:

Мінекономіки впровадило низку програм для усунення бар’єрів на робочому місці, зокрема, для людей з інвалідністю – у 2024 році держава зможе допомогти роботодавцям облаштувати 10 000 робочих місць для них.

Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко під час виступу на зустрічі зі спільнотою «Бізнес без бар’єрів» за участі Першої леді України Олени Зеленської.

“На сьогодні ми як держава маємо сповідувати чітку філософію – наші громадяни або працюють, або захищають країну. Це питання нашої обороноздатності та економічної стійкості. Наше завдання – зробити так, щоб кожен, хто хоче працювати, мав таку можливість, зокрема, законодавчу, і не мав бар’єрів для реалізації такого прагнення. Саме тому наші пріоритети, по-перше, вдосконалення трудового законодавства, і ми вже маємо прогрес в цьому напрямку – до кінця місяця зможемо винести на обговорення новий проєкт Кодексу законів про працю. По-друге, усунення бар’єрів на робочому місці, зокрема, через обладнання таких місць спеціальними меблями, застосунками, необхідними для людей з інвалідністю, щоб вони могли почуватись комфортно та безпечно в робочому середовищі. По-третє, програма підвищення продуктивності на роботі – ідеологія wellbeing, яку бізнес вже почав впроваджувати як частину своєї корпоративної культури”, – зазначила Юлія Свириденко.

Вона нагадала, що в серпні цього року Уряд запровадив програму виплати компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Згідно з нею, роботодавець може отримати від держави компенсацію за придбані для своїх співробітників з інвалідністю спеціальні меблі, обладнання, допоміжні засоби в розмірі до 100,5 тис. грн – для облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю І групи, до 67 тис. грн – для осіб з інвалідністю II групи. На сьогодні роботодавці вже отримали 41 компенсацію за облаштування робочих місць на понад 2 млн грн. Середній рівень компенсації складає 55 тис. грн.

“У наступному році держава зможе допомогти роботодавцям облаштувати щонайменше 10 тисяч робочих місць для людей з інвалідністю. Ми закладаємо на цю програму 660 млн грн. Тож закликаю бізнес скористатись нею й усунути бар’єри на робочому місці для своїх співробітників”, – повідомила Юлія Свириденко.

Щодо програм підвищення продуктивності на роботі, то одним з проєктів в цьому напрямку, який запустило Мінекономіки разом з партнерами, є додаток BetterMe, що допомагає людині запобігти вигоранню на робочому місці. З часу оголошення цієї ініціативи до неї долучились вже 300 роботодавців, зокрема й Мінекономіки, співробітники яких можуть безкоштовно завантажити додаток на телефон та підтримувати своє фізичне і ментальне здоров’я.

Довідково

Спільнота «Бізнес без бар’єрів» була започаткована в листопаді 2020 року, коли десять українських і міжнародних компаній об’єдналися навколо ініціативи дружини Президента «Без бар’єрів» і задекларували підтримку цінностей безбар’єрності.

Джерело: Міністерство економіки України

Читайте також:  Ще п’ять підприємств на Рівненщині визнано критично важливими