fbpx

1 квітня стартує заборона на вилов біоресурсів

Діліться інформацією з друзями:

Щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів розпочинається 1 квітня в Україні, за винятком окремих водойм, з метою створення сприятливих умов для нересту риби та охорони рибних популяцій у відповідальний нерестовий період.

Як пише УНН, про це попередили у державному агентстві України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.

“Для створення сприятливих умов проходження нересту з 1 квітня 2024 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Водночас звертаємо увагу рибалок, що на Дніпровському водосховищі заборона розпочнеться з 5 квітня, а на Київському, Канівському, Кременчуцькому та Кам’янському – 8 квітня” – йдеться у попередженні агенції.

У Держагенстві з розвитку рибного господарства нагадали, що нерест – це один з найважливіших періодів розвитку рибних популяцій. Від успішності цього періоду залежить якість та кількість риби у водоймах у найближчому майбутньому.

У відомстві зазначили, що риболовля у цей період можлива. Але лише з берега за межами нерестовищ та звичайною вудкою чи спінінгом з кількістю гачків не більше двох чи з однією штучною приманкою.

Суворо забороняється під час нересту пересування на водоймах всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.

Заборона на вилов стосується також промислового рибальства та підводного полювання.

“За недотримання зазначених вимог передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих рибному господарству збитків. Тому не надто законослухняних рибалок застерігаємо від порушень, з огляду й на те, що у нерестовий період рибоохоронці Держрибагентства у посиленому режимі здійснюють контроль на водоймах” – нагадали в агенції.

Тривалість нерестової заборони відрізняється залежно від регіонів та водойм.

Читайте також: Стали відомі переможці обласного туру Фестивалю «Червона рута» на Рівненщині