Зараз ходить дуже багато розмов про те, скільки заробила збірна України на Євро-2020 і які преміальні потрібно виписати футболістам за вихід в чвертьфінал. Навряд чи ми коли-небудь дізнаємося, куди ж пішли всі ці зароблені гроші, але хотілося б, що коли-небудь Україна стала схожа на Данію.
Саме цю країну і збірну можна ставити в приклад всім іншим.
На даний момент збірна Данії заробила вже 18 мільйонів 250 тисяч євро. Так виглядає таблиця призових від УЄФА за виступи на Євро.
- За участь на груповому етапі 9 250 000
- Перемога в матчі на груповому етапі – 1 000 000
- Нічия на груповому етапі – 500 000
- Вихід в 1/8 – 1 500 000
- Вихід до чвертьфіналу – 2 500 000
- Вихід в півфінал – 4 000 000
- Вихід у фінал – 5 000 000
- Перемога на Євро-2020 – 8 000 000
Призові були знижені в цьому році через наслідки пандемії коронавируса, тому та інформація, яка часто гуляє в ЗМІ, не відповідає реальності.
Ще до старту турніру федерація футболу Данії оголосила розмір преміальних для гравців. Призові за виступи на чемпіонаті Європи для збірної Данії
Груповий раунд: 110 тисяч євро кожному гравцеві.
Вихід в 1/8: 125 тисяч євро кожному гравцеві.
Вихід до 1/4: 160 тисяч євро кожному гравцеві.
Вихід в півфінал: 220 тисяч євро кожному гравцеві.
Вихід у фінал: 290 тисяч євро кожному гравцеві.
Золоті медалі чемпіонату Європи: 340 тисяч євро кожному гравцеві.
Збірна Данії вийшла в півфінал чемпіонату Європи, тому на даний момент кожен з 26 гравців (включаючи Еріксена) вже заробив 220 тисяч євро.
Читайте також: За приїзд відомого німецького хірурга в Україну заплатив півзахисник української збірної з призових за Євро-2020
Але найцікавіше навіть не це. Коли федерація футболу Данії оголосила про розмір преміальних для гравців, капітан збірної Симон К’єр сказав, що команда вирішила пожертвувати частину цих грошей – понад мільйон євро – на різні потреби данського футболу, а саме:
- 150 тисяч євро на підтримку уболівальників. На ці гроші в майбутньому зможуть поїхати підтримати збірну люди, у яких з різних причин немає можливості купити собі квиток або поїхати на матч збірної як в Данії, так і за межами країни. Багато гравців самі росли в бідних сім’ях, тому чудово розуміють тих, хто хоче потрапити на футбол, але не має такої можливості через відсутність грошей.
- Близько 500 тисяч євро піде на дитячий і масовий футбол.
- 150 тисяч буде витрачено на дитячі футбольні школи, які не належать клубам і знаходяться в самих далеких куточках країни. У Данії розуміють, що футболом повинні займатися люди навіть з тих міст і селищ, в яких немає професійних команд.
- Близько 100 тисяч євро буде витрачено на розвиток жіночого футболу.
- Близько 100 тисяч євро піде на спеціальну програму для дітей від 2 до 4 років, щоб залучити якомога більше дітей до масового футболу.
- Понад 100 тисяч євро буде витрачено на розвиток аматорського футболу.
На даний момент 26 гравців (разом узяті) повинні одержати 5 мільйонів 720 тисяч євро призових за вихід в півфінал. Симон Кяер впевнений, що після закінчення Євро команда збереться разом з федерацією футболу і обговорить ще раз питання про розподіл призових. Капітан датчан сказав, що всі гравці вдячні не лише клубам, які їх виховали і дали шлях у великий футбол, а й усім уболівальникам – від зовсім маленьких дітей – до літніх людей.
Читайте також:Куди витратить капітан української збірної бонуси за виступ на Євро-2020 розповів агент Андрія Ярмоленка
Також гравці збірної розуміють, що заради світлого майбутнього національної команди потрібно всіляко стимулювати розвиток футболу в Данії. Тому футболісти готові вже зараз пожертвувати ще один мільйон євро на розвиток футболу в країні. А якщо вдасться вийти в фінал або виграти Євро, то ця сума може стати ще більш значною. Як говорить все той же К’єр, вихід Данії в півфінал – це заслуга всієї країни, яка підтримує команду. А гравці хочуть довести, що це не порожні слова, тому вони хочуть повернути значну частину того, що зароблять.
Найдивовижніше, що данські футболісти вже не в перший раз відмовляються від “занадто високих” призових і з задоволенням діляться з тими, кому ці гроші потрібніші. Ви можете запитати: навіщо тоді спочатку просити високі призові? Все просто. Футболісти хочуть пожертвувати свої зароблені гроші на конкретні потреби. У кожного гравця є свої побажання, тому команда збирається і обговорює, на яку програму піде та чи інша частина призових. Футбольні чиновники всіляко підтримують ініціативу гравців. Одна справа, коли федерація просто розподіляє гроші на свій розсуд. Інше – коли кожен футболіст розуміє, що відмовляється від своїх грошей заради певної програми, будь то дитячий футбол, або допомога футбольним школам, або підтримка уболівальників. Кожен гравець відчуває свою важливість і важливість своїх перемог. Футболісти не просто борються за честь країни, вони прекрасно розуміють, що чим краще вони виступлять і чим більше призових потім пожертвують, тим сильніше зможуть допомогти в тому, що для них важливо.
Звичайно, федерація футболу Данії також заздалегідь оголосила, що практично всі призові від УЄФА за виступи на чемпіонаті Європи підуть на розвиток футболу: дитячого, аматорського, жіночого, для людей з обмеженими можливостями, і так далі. Тобто федерація в будь-якому випадку витратить значну суму (на даний момент це вже близько 10 мільйонів євро) на розвиток футболу, на різні програми. Але гравці відчувають свою особисту відповідальність перед країною і уболівальниками, тому розуміють, що чим більше грошей вони пожертвують, тим краще буде для всіх данців. Тим краще буде для футболу, для національної команди. Можливо, саме в цьому і полягає секрет успіху збірної Данії.
Джерело: Footboom.com