Рештки мамонта, які виявив український військовий під час облаштування позицій біля кордону з Білоруссю, оцифровано та внесено до Реєстру Музейного фонду України.
Про це повідомили у Рівненській обласній державній адміністрації.
Йдеться про зуби мамонта, які пролежали в землі понад 12 тисяч років. Їх передали до музею через обласне управління у справах ветеранів. Після реєстрації експоната фахівці музею створили його тривимірну модель. Переглянути 3D-модель можна на платформі Реєстру Музейного фонду України.
За словами директора музею Олександра Чижевського, 3D-моделі використовуються для наукових консультацій, досліджень та навчальних занять. Водночас кожен охочий може ознайомитися з артефактом дистанційно.
Створення 3D-моделі вимагає понад сотню фотографій з різних ракурсів і кілька годин обробки. Для точності застосовують спеціальні лінійки, а побудова цифрової копії відбувається у спеціальній програмі.
Як повідомив заступник голови Рівненської ОДА з питань цифровізації Олександр Терещенко, нині до електронного реєстру вже підключилися 16 музеїв області. Рівненщина є однією з перших, хто впроваджує систему цифрового обліку музейних фондів, що особливо актуально в умовах війни.
Читайте також: Сарненські гвардійці тренуються знищувати бронетехніку ворога