23 липня семеро слухачів на базі Олександрійського навчального відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості завершили 5-денний курс «Керування агродроном під час виконання сільськогосподарських робіт».
Цього разу за знаннями на Рівненщину прибули демобілізовані учасники бойових дій та безробітні – з Києва, Черкаської, Хмельницької, Вінницької областей та нашого краю. Мета у всіх одна – опанувати інноваційний інструмент, який значно підвищує ефективність сільськогосподарських операцій та відкриває нові можливості для розвитку власного бізнесу.
В програму навчання входило вивчення основ безпечного управління безпілотником, правила та зони польотів, технічні характеристики та можливості коптера тощо. Заняття зі слухачами проводив досвідчений та сертифікований викладач Центру Олександр Білик.
“Агродрони стають все більш популярними завдяки своїй здатності значно підвищувати ефективність сільськогосподарських операцій, – говорить заступник директора з методичної роботи Центру Оксана Зигалова. – За їх допомогою можна проводити моніторинг полів та аналіз врожайності, впроваджувати технології прецизійного землеробства, що передбачає точне внесення добрив та пестицидів відповідно до потреб кожного квадратного метра поля. З допомогою дрона також створюють високоточні карти полів, які допомагають фермерам планувати та управляти своїми ресурсами більш ефективно”.
Слухачі з Чернігівщини – учасники бойових дій Геннадій Торбанюк та Євгеній Фіголь – вирішили опанувати мистецтво керування агродроном для того, щоб у майбутньому започаткувати власну справу і створити робочі місця для таких, як вони демобілізованих ветеранів війни.
“Маю намір не поривати ділових стосунків із Рівненським центром ПТО ДСЗ і вже наприкінці серпня очно пройти навчання за курсом «Власна справа», – говорить Геннадій Торбанюк. – Чув хороші відгуки про викладачів Центру, про те, що вони не лише допомагають згенерувати бізнес-ідею, а й написати якісний бізнес-план, дають рекомендації, як успішно пройти співбесіду під час захисту. Хочу започаткувати власну справу з обробки місцевих сільськогосподарських угідь агродроном”.
“А я маю вищу економічну освіту, тож спробую самостійно написати бізнес-план для отримання гранту від держави для створення власного бізнесу, – говорить Євгеній Фіголь. – На грантові кошти планую купити агродрон, запасні частини до нього і співпрацювати з місцевими фермерами. Для такого безпілотника завжди знайдеться робота”.
Увага! Якщо вас зацікавила інформація, то наступний 5-денний курс підвищення кваліфікації для отримання нових/додаткових компетентностей «Керування агродроном під час виконання сільськогосподарських робіт» розпочнеться 12 серпня.
Для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та зареєстрованих безробітних навчання – безоплатне (коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття). Для інших категорій населення можливе на платній основі.
Контакти закладу освіти: тел. 0800600635, ел.пошта: cpto@cpto.rv.ua.
Більше інформації про заклад освіти – на офіційному сайті https://cpto.rv.ua
Ліда ПОЛЬОВА
Читайте також: Підвищення податків для українців готує уряд