Національний університет «Острозька академія» відкрив магістерську програму «Капеланське служіння». Це унікальна ініціатива, що забезпечує якісну підготовку військових капеланів, враховуючи українську культурну та духовну традицію.
Програма створена у співпраці з Християнською службою порятунку, Православною Церквою України та Службою військового капеланства ЗСУ. Вона поєднує богословські, психологічні та соціальні дисципліни, що дозволяють капеланам ефективно підтримувати військових і цивільних у кризових ситуаціях.
Ректор Острозької академії Едуард Балашов наголосив, що капелани не лише духовні наставники, а й фахівці, здатні діяти у важких умовах, підтримувати моральний стан військових та їхніх сімей.
Програма триває два роки, а випускники отримають диплом магістра «Капеланське служіння» за спеціальністю “Релігієзнавство” або “Богослов’я”. До викладання будуть залучені як українські, так і закордонні викладачі, а також капелани-практики, які мають досвід капеланського служіння..
Освітній процес складається з трьох ключових блоків:
- Капеланське служіння: методи роботи, підтримка військових та цивільних, консультування, кризова допомога;
- Богословські дисципліни: історичне та моральне богослов’я, соціальне служіння церкви;
- Релігієзнавчий напрям: сучасні релігійні процеси, методологія досліджень, конфліктологія.
«Капеланство має давню історію в Україні. Ще в козацькі часи військові капелани брали участь у походах та підтримували воїнів. Сьогодні ця традиція відроджується та стає важливою складовою сучасної української армії. Магістерська програма з капеланського служіння цілком відповідає місії нашого університету.
Традиції Острозької академії сягають 16 століття, коли Україна потребувала формування інтелектуальної еліти. Саме тоді заклалися основи вищої освіти на українських землях. Сьогодні відроджена Острозька академія також зосереджена на підготовці фахівців, які мають не лише професійні знання, але й ціннісне ядро і стійкі переконання.
Усе це разом спрямоване на формування людей, які готові служити задля розвитку нашої країни. І саме ці ідеї втілені як загальні принципи освітньої програми «Капеланське служіння», адже капеланство – це не лише про релігію, а передусім про духовну силу, стійкість та єдність українського війська та суспільства», – зазначив Дмитро ШЕВЧУК,
Вступ на цю програму стартує вже цього літа в рамках вступної кампанії 2025.
Читайте також: Надої молока та інше аграрне виробництво на Рівненщині збільшились