8 тисяч учнів із Рівненської області нині здобувають освіту за межами України. Майже 5 тисяч із них навчаються за сімейною формою, ще 2,8 тисячі – за екстернатною, а 106 – дистанційно.
Як повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, порівняно з минулим навчальним роком кількість школярів за кордоном зменшилася – тоді таких було 20 тисяч.
За словами посадовця, більшість дітей навчається паралельно за двома освітніми програмами: дистанційно — за українською та очно — в школах країн перебування. Це створює додаткове навантаження, тому Міністерство освіти і науки України запровадило так званий українознавчий компонент.
Цей підхід передбачає дистанційне вивчення української мови, літератури, історії, правознавства та географії. Інші предмети, які діти опановують у місцевих школах за кордоном, можна перезарахувати за спеціальною шкалою МОН.
Учні, які проходять навчання на екстернатній формі, після завершення шкільної програми отримують документи державного зразка. Це дозволяє їм вступати до українських вишів, професійно-технічних або фахових передвищих навчальних закладів.
Через війну багато українських родин були змушені тимчасово виїхати за кордон. Міністерство освіти і науки України адаптувало освітній процес для таких учнів, поєднуючи дистанційне навчання з іноземною освітою
Також Сергій Подолін зазначив, що у школах Рівненщини навчаються понад 2,5 тисячі дітей із числа внутрішньо переміщених осіб.