В Україні у 2025-2026-му навчальному році відбудеться пілотування старшої школи. В кожній області зʼявиться по одному академічному ліцею і по два профільних. Водночас у 10-12 класах передбачається скорочення предметів до 11-12.
Таким чином, Міністерство освіти та науки планує розвантажити програму і наблизити українську освіту до загальносвітових стандартів.
Через те, що школярі перевантажені великою кількістю навчальних годин і предметів, їхні батьки вимушені винаймати репетиторів, аби підготувати дітей до вступу. Згідно з реформою старшої школи, діти у 10 класі зможуть надолужити освітні втрати, що може виключити проблему додаткових занять.
Про це повідомив заступник міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній, передає Укрінформ.
За його словами, кількість обовʼязкових предметів у школі буде поступово зменшуватися з кожним наступним класом. Водночас учні зможуть ще раз утвердитися у виборі профілю або обрати інший.
«Майже в усіх розвинутих країнах світу в школі навчаються 12 (інколи 13) років. 11-річна освіта залишилася в Україні, Білорусі, Росії та Азербайджані. Тобто ця реформа насамперед – це перехід до загальносвітових стандартів, – констатував Завгородній. – Програму у старшій школі адаптують під інтереси та вибір учнів, що зробить її більш цікавою. Для дітей створять освітній простір, в якому їм буде хотітися триматися. Зокрема, він передбачатиме математичне спрямування, природничі науки, інформатику чи іноземні мови. Водночас підлітки зможуть заглиблюватися в інші теми перед вступом до закладів вищої освіти або почати професійне навчання».
Читайте також: 100-ий клас безпеки запрацював на Рівненщині