У 2027 році українські старшокласники навчатимуться за новою структурою: замість 14 обов’язкових предметів учні опановуватимуть лише 5–8, залежно від обраного профілю. Решту дисциплін вони зможуть вибирати самостійно.
Такі зміни передбачає Типова освітня програма для старшої школи, затверджена Міністерством освіти і науки України. Програма стане основою для запровадження профільного навчання у 10–12 класах.
Нову модель навчання буде побудовано на трьох напрямках: мовно-літературному, соціально-гуманітарному та STEM. Кожен учень зможе формувати власну освітню траєкторію відповідно до інтересів та майбутньої професії.
Як повідомив про це Сергій Подолін начальник Рівненської ОВА, перший етап впровадження реформи на Рівненщині розпочнеться з 1 вересня 2025 року у Вараші. Там сформують базу для майбутньої старшої профільної школи.
Реформа старшої школи є частиною ширшої трансформації системи середньої освіти, яка передбачає перехід до 12-річного навчання. Основна мета — надати учням більше можливостей для спеціалізації та підготовки до професійної або академічної кар’єри. Зміни мають зробити освіту більш гнучкою та відповідною до потреб сучасного ринку праці.
Читайте також: У Рівному проводять дорожні роботи: де можливі ускладнення руху
- 20 липня у Рівному — живе свято української автентики «Жива спадщина»🎉 Цієї неділі, 20 липня о 12:00, Рівненський обласний краєзнавчий музей запрошує всіх охочих на колоритну подію «Жива спадщина: від громади до музею» — справжнє етно-свято, де оживають пісні, звичаї, смаки й пам’ять поколінь.