fbpx
Наукова освіта в Рівному: інвестування в майбутнє попри негаразди

Наукова освіта в Рівному: інвестування в майбутнє попри негаразди

Діліться інформацією з друзями:

Наукова освіта зараз – надзвичайно важлива. Інвестувати у дітей для розвиненого майбутнього України – більш ніж виправдано.

У Рівненській малій академії наук учнівської молоді діти лише з 33-х громад дітей навчаються у цьому закладі. А у 2022 році було представництво 41 громади. За цей же час зменшилась і кількість закладів освіти Рівненщини, які представлені в МАН. У 2022 році – 157, а у цьому році – 124.

Про це розповів голова обласної ради Андрій Карауш.

Проте попри зменшення кількості громад і закладів, кількість учнів фактично тримається на тому ж рівні. Тобто цікавість дітей залишається;

У РМАНУМ зазначають, що на зменшення кількості громад і закладів вплинули об’єктивні причини, це і пандемія і велика війна, виїзд частини дітей і педагогів за кордон. Водночас, дехто долучався до наукової роботи і з-за меж України.

Десь у громадах бракує фахівців, десь фінансування – це теж причини зменшення кількості закладів. Частково впливають і демографічні фактори.

Є громади, звідки діти та педагоги не долучені взагалі. Керівник РМАНУМ Олександр Андрєєв зазначив, що у таких ТГ планують провести інформаційну кампанію та пояснити важливість надання дітям нових можливостей для розвитку.

Серед міських громад найбільший рейтинг у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт мають діти з Рівного, нашого обласного наукового ліцею та з Дубровиці, серед сільських та селищних – з Володимирецької, Рокитнівської та Дядьковицької ТГ.

Читайте також: Народний Герой України з Рівного змінила сімейний статус