Французькі виші можуть похвалитися багатою історією. Франція не тільки вважається однією з найкращих країн для туризму, а й займає провідні позиції за рівнем освіти.
Упродовж кількох століть вони були прикладом для всього цивілізованого світу та тримають марку в наші дні. Саме тому навчання у Франції для українців можна назвати серйозним кроком на шляху стабільного майбутнього та кар’єрного зростання. А допомогу в зарахуванні вам надасть освітня компанія Study.ua.
Типи ВНЗ Франції
Вищі навчальні заклади в цій західноєвропейській країні заведено розділяти на три типи:
- університети — поділяються на державні та приватні, пропонують різні програми навчання французькою та англійською (міжнародні університети);
- спеціалізовані інститути та артшколи — їхнім основним напрямом є творчі професії: мода, різноманітні види мистецтва, дизайн тощо;
- вищі школи — навчають бізнесу, інженерії, а також готують політиків.
Grandes Ecoles або вищі школи характеризуються серйозним відбором абітурієнтів та є елітними навчальними закладами.
Переваги та недоліки здобуття вищої освіти у Франції
До переваг французької вищої освіти відносять:
- широкий вибір напрямів — це і точні науки, і гуманітарні (сучасна та антична історії, мистецтво, археологія тощо);
- престижність вищих навчальних закладів — французькі ВНЗ упродовж століть готують випускників, дипломи яких цінуються у всьому світі;
- вищі школи мистецтва — саме тут можна здобути освіту в галузі мистецтва;
- розумна вартість навчання — особливо це стосується освітніх програм французькою, хоча міжнародні школи з англійськими програмами навчання також будуть доступними.
Також до переваг варто віднести акцент на стажування, широкий вибір грантів та можливість поєднання навчання з роботою, що особливо важливо для українських студентів.
Водночас із мінусів зазначають:
- високі навантаження;
- переповненість аудиторій на перших курсах навчання;
- високий відсоток відрахувань за низьку успішність.
Можна зробити висновок, що з дипломом французького ВНЗ для вас будуть відчинені двері по всьому світу, тому проблем із працевлаштуванням ви точно не зазнаєте.
- Як росія маніпулює правдою про обстріл МаріуполяОбстріл Маріуполя у січня 2015 року. На тлі десятиріччя трагедії російська пропаганда активізувалася з метою перекручення фактів та створення альтернативної реальності, яка вигідна кремлю.