Сьогодні Верховна Рада розглянула і підтримала законопроєкт, який розблоковує цифровізацію української армії та дозволить їй діяти більш мобільно та ефективно як на полі бою, так і в тилу
Законопроєкт №10062 є важливою ініціативою, яка є критично актуальною для обороноздатності України. Законопроєкт надає Міністерству оборони України можливість посилити кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Він зазначив, що це сталося після “довгих і складних дискусій і провалу багатьох правок”.
Міністерство оборони пояснило важливість законопроєкту.
Завдяки цьому:
- ефективно вивільняться і розподіляться наявні в організації інформаційних процесів ресурси;
- прискориться та розшириться доступ Сил оборони України до розвідданих союзників;
- прискориться розробка та розгортання нових бойових систем та електронних сервісів для війська;
- посилиться захист даних від кібератак ворога тощо.
Закон передбачає:
- удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо;
- запровадження можливості створення і використання цифрового військового-облікового документу (сертифікату);
- створення реєстру військовослужбовців ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям.
- створення порталу електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних в системі.
“Реалізація його положень сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також нарешті переведе послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат” — зазначають в МО
Реформа Української Паперової Армії — це надважлива ініціатива в застарілій і деградуючій системі бюрократії, яка гальмує величезну кількість процесів.
Читайте також: Мораторій на відключення комунальних послуг за борги більше не діє