fbpx

У ВПО такі ж клопоти, як і в рівнян

Діліться інформацією з друзями:

У ВПО такі ж клопоти, як і в рівнян. Але їх ще більше — вияснили під час засідання круглого столу в редакції газети «Сім днів».Очільниця координаційного центру ВПО Луганської області Наталія Макогон зізналася, що вважає Рівне своїм другим рідним містом. «Щораз, – розповіла вона, – коли прощаюся з колегами, з якими зустрічаємося на різних нарадах або семінарах, кажу: «Ну все, я їду додому». На їх подив (адже Луганщина ще під окупацією) пояснюю, що в Рівному почуваю себе, як удома».

Такі зустрічі в редакції газети з рівненськими волонтерами, представниками міської влади та громадських об’єднань переселенців проводяться в рамках започаткованого «Семи днями», ГО «Медіа хаб «Відкритий простір» і Департаментом соціальної політики РМР проєкту «Медіа для ВПО», регулярно впродовж останніх трьох місяців. Адже у ВПО такі ж клопоти, які у жителів Рівного та області.

За круглим столом обговорюються актуальні проблеми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи, аби знайти шляхи їх вирішення. Звісно, не все вдається. Але в ході «мозкового штурму» завжди зароджуються ідеї, втілення яких полегшує ВПО інтегруватися у Рівненську міську громаду.

Скажімо, зі слів Наталії Макогон, у внутрішньо переміщених осіб немає питань щодо надання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових пакетів та засобів гігієни, соціальної та психологічної підтримки.

«Серед переселенців є багато пенсіонерів, людей похилого віку, які не можуть влаштуватися на роботу, – каже очільниця координаційного центру ВПО Луганської області. – Тож їм будь-яка допомога важлива. Але, як кажуть, не хлібом єдиним живе людина. Відтак, щоб відбулася повноцінна інтеграція ВПО в громаду, хотілося б, аби люди, які знайшли прихисток у Рівному, влилися в культурне життя міста. Добре було б, для прикладу, організовувати якісь спільні культурні заходи, екскурсії, щоб краще пізнати Рівне та Рівненщину. Можна окремо влаштувати заходи як для молоді, так і для людей похилого віку.

Крім того, зі слів Наталії Макогон, доречним було б налагодити надання для ВПО різних соціальних побутових послуг. Комусь, скажімо, треба щось підшити, або пошити, полагодити одяг. Іншим – скористатися послугами перукаря. Добре було б, якби ці послуги для деяких категорій людей надавалися безплатно або за «соціальною» ціною. Бо дехто з них навіть на такі, здавалося б, дрібниці грошей не має».

Окрема болюча тема, якої торкнулися під час зустрічі, стосується працевлаштування переселенців. Учасники круглого столу поділилися своїми думками з приводу порушених питань. Було озвучено чимало креативних ідей та конкретних пропозицій, деякі з них будуть втілювати в життя вже найближчим часом.

Проєкт «Об’єднані Рівненщиною» реалізується за підтримки ГО «Інститут масової інформації» в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network.