Довгих 43 роки єгипетська жінка вдавала чоловіка, щоб забезпечувати свою сім’ю.
64-річна єгиптянка Сіса Абу Даух, яка почала переодягатися в чоловіка після смерті чоловіка, удостоїлася звання “ідеальної матері” від уряду міста Луксора (Luxor). Було заявлено, що жінка, яка перетворилася на головного годувальника в сім’ї, довгі роки рятувала від бідності свою дочку та онуків. Вона працювала не покладаючи рук нарівні з чоловіками на різних роботах.
Про це пише сайт “Люди”.
Даух овдовіла, будучи вагітною. Після пологів вона залишилася без засобів для існування. Її становище ускладнилося місцевою культурою, за якою жінці нічого робити на робочому місці. Це змусило Сісу Абу одягатися так, як чоловіки, і залишити домашній клопіт, щоб заробляти на їжу і підтримувати свою маленьку дочку Худу.
Даух виготовляла цеглу, начищала взуття на вулиці та працювала в інших місцях. Зрештою, вона видала доньку заміж – за людину, яка пізніше захворіла і не змогла працювати. Винахідлива Сісу Абу й надалі продовжила виходити на роботу в чоловічому образі, як і раніше, залишаючись головним здобувачем у сім’ї.
Жінка носила місцевий “джильбаб” – вільний, на повний зріст халат з широкими рукавами, а також білий тюрбан, іноді чоловічий капелюх, відомий як капелюх-тюбетейка “Арахчин”, та чорні чоловічі черевики.
“Я віддавала перевагу важкій роботі, такій, як підняття та перенесення цегли та мішків з цементом, або просила дозволити чистити взуття на вулиці, щоб заробити на життя для себе, моєї доньки та її дітей“, – каже Даух. — Отже, щоб захистити себе від чоловіків, їхніх грубих поглядів і не стати для них мішенню через традиції, я вирішила бути чоловіком… одягати їхній одяг і працювати разом з ними в інших поселеннях, де мене ніхто не знає”, – зізнається Сіса Абу.
Вона додає, що змінила купу робочих місць, побувавши не лише на будівництві та в секторі сільського господарства. Наразі єгиптянка продовжує чистити туфлі за гроші, маючи, за її словами, пристойний дохід.
Її дочка Худа каже: “Моя мама, як і раніше, забезпечує нашу сім’ю. Щодня вона прокидається о шостій ранку, щоб почати полірувати взуття на станції в Луксорі. Через її похилого віку робочий інвентар їй підношу я“.
Сіса Абу Даух висловила подяку тим, хто не залишав її на її тяжкому шляху. Вона заявила: “Дякую всім тим, хто мені допомагав. Я сподіваюся, що ситуація в Єгипті зміниться на краще”.