Як Служба зайнятості і бізнес готують нову генерацію кадрів для легкої промисловості

Як Служба зайнятості і бізнес готують нову генерацію кадрів для легкої промисловості

Діліться інформацією з друзями:

27 травня на базі Рівненського навчального відділення (вул. І. Підкови, 17а) з метою налагодження ефективної співпраці між закладом освіти та роботодавцями швейної галузі у рамках мультидонорської ініціативи Skills4-Recovery «Підтримка модернізації професійно-технічної освіти в Україні – Професійне навчання-2025» відбулося засідання круглого столу з роботодавцями з питання обговорення потреб ринку та модернізації освітніх програм для підготовки кравців.

Мультидонорська ініціатива Skills4Recovery спрямована на підтримку професійної (професійно-технічної) освіти в Україні для підготовки кваліфікованих кадрів, необхідних для відновлення економіки на шляху до євроінтеграції.

Проєкт реалізовується Фондом міжнародної солідарності у співпраці з GIZ та фінансується Європейським Союзом, урядами Німеччини, Польщі та Естонії. Його мета – зміцнення спроможності закладу освіти через приведення у відповідність освітніх послуг вимогам та потребам на ринку праці.

Як Служба зайнятості і бізнес готують нову генерацію кадрів для легкої промисловості - фото 1

У засіданні круглого столу взяли участь директор Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості Наталія Бура, директор Рівненського ОЦЗ Надія Плютинська, заступник директора Центру з методичної роботи Оксана Зигалова, заступник директора Центру з навчально-виробничої роботи Руслана Бодренко, директор ТОВ РВК «Алексія» Тетяна Власова, ФОП Дмитро Александров, завідуючий Гощанського навчального відділення Олег Нерода та ін. Координатором проєкту є старший майстер РЦПТО Віктор Красовський.

«Мультидонорська ініціатива Skills4Recovery – це масштабна подія для всієї України, і нашому закладу освіти випала велика честь долучитися до цієї грантової програми, – сказала заступник директора з методичної роботи Оксана Зигалова. – Програма спрямована на вдосконалення освітніх програм та модернізацію професійної підготовки, зміцнення потенціалу та позицій закладу освіти на ринку провайдерів освітніх послуг, посилення співпраці між роботодавцями та закладами освіти, а після її завершення – поширення успішних освітніх рішень і продуктів. Ми сподіваємося, що завдяки цьому проекту Рівненський центр ПТО ДСЗ зробить потужний крок вперед у підвищенні своєї професійної репутації. Бюджет проекту – цільова безповоротна фінансова допомога у розмірі майже 3,5 млн грн. І, що особливо цінно, 57% суми спрямовуватиметься на покращення матеріально-технічної бази закладу освіти. З нашим Центром погодилися співпрацювати роботодавці ТОВ «РВК «Алексія», ТОВ «Фапомед Україна», Укроборонпром, ПП «ВКО «МААНС» та ТОВ «Гощанський завод продтоварів». У планах – залучити ще двох потужних роботодавців».

Під час круглого столу розглядалося питання створення та удосконалення короткострокових освітніх програм у рамках професій легкої промисловості – швачка і кравець. Рівненський центр ПТО ДСЗ визначився з придбанням надсучасного обладнання для легкої промисловості, яке рекомендували роботодавці. Це швейна машина для шиття по контуру з пристроєм лазерної обрізки. І вже у липні на базі роботодавців для слухачів за професією «Кравець» будуть проводитися додаткові заняття на тему «Виконання робіт на швейній машині для обробки деталей по контуру». А у вересні слухачі майбутні кравці опанують низку додаткових занять на тему «Виконання швейних робіт на машинах точкового та повздовжнього ультразвукового зварювання». Результатом проєкту має стати підготовка до 5 грудня цього року 60 осіб за освітніми програмами сфери переробної галузі, а кількість здобувачів освіти та педагогічних працівників, які користувалися придбаним обладнанням та програмним забезпеченням має складати 100 осіб.

«Наш заклад освіти завжди в пріоритеті ставив роботодавця, ви – наш клієнт номер один – звернулася до роботодавців, присутніх на заході, заступник директора з навчально-виробничої роботи Руслана Бодренко. – Дякуючи ефективній співпраці з вами ми готуємо конкурентоспроможних фахівців. З 2016 року при нашому закладі освіти працює Дорадчий комітет, вузькогалузеві консультативні ради, які вносять свої рекомендації у процесі підготовки освітніх програм. Саме за рекомендаціями ТОВ РВК «Алексія» ми плануємо купувати новітнє обладнання. Завдання перед нашим закладом освіти стоять серйозні, але ми упораємося!»

Особливо цінним був ефективний діалог між роботодавцями і педагогічними працівниками закладу освіти.

«Ми запропонували вам закупити це автоматизоване обладнання, бо чітко розуміємо, коли закінчиться війна легка промисловість України має успішно конкурувати за європейський і американський ринки, – сказала директор ТОВ РВК «Алексія» Тетяна Власова. – Тож маємо підготувати професійні кадри, які будуть вміти працювати на цьому обладнанні. Для цього у нас є всі передумови – недорога робоча сила і близькість до Європи. Але для обслуговування цього обладнання потрібні не просто швачка чи кравець, це мають бути спеціалізовані кадри, які будуть розбиратися і в програмуванні, і в роботі із лазерним обладнанням для виготовлення шаблону. Якщо ми говоримо про програму підготовки закрійника, то нам не потрібна людина, яка вміє кроїти ножицями. Нашому підприємству потрібен фахівець, який керуватиме автоматизованим комплексом. Це вже не буде швачка чи кравець, а оператор цього новітнього обладнання. Тож разом з вашим закладом освіти маємо разом підготувати такого спеціаліста».

Як Служба зайнятості і бізнес готують нову генерацію кадрів для легкої промисловості - фото 2

Сьогоднішнє засідання круглого столу стало вагомим кроком у формуванні нових орієнтирів для Рівненського центру ПТО ДСЗ у підготовці робітників для легкої промисловості. Плідний діалог між працівниками Центру та роботодавцями довів важливість спільного бачення майбутнього професійної підготовки, зорієнтованої на вимоги ринку праці. Впровадження інноваційного обладнання та адаптація навчальних програм – це не лише модернізація освітнього процесу, а й інвестиція у конкурентоспроможність національної економіки. Спільними зусиллями ми формуємо якісне професійне середовище, здатне готувати висококваліфікованих фахівців нового покоління.

Ліда ПОЛЬОВА

Читайте також: Ветеранів Рівненщини запрошують на ярмарок вакансій в агросфері