fbpx
Реформа МСЕК не зменшить законні виплати

Як працюватимуть МСЕК до 1 січня, та що буде замість них

Діліться інформацією з друзями:

Голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький розповів, як працюватимуть медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) до реформування.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на ефір телемарафону.

Як працюватимуть МСЕК до реформування

За словами Радуцького, МСЕК працюватимуть до 1 січня 2025 року.

До кінця тижня має бути ліквідована центральна МСЕК, яка знаходиться в Києві”, – зауважив він.

Нардеп уточнив, що регіональні МСЕК ще будуть “до 1 січня працювати, на жаль, по старій системі”.

“Але під тим контролем, який сьогодні там буде, я сподіваюся, що до кінця року в нас гучних вже якихось скандалів не буде. Я ж не думаю, що ці люди безсмертні та безстрашні. Вони мають розуміти, що на них сьогодні дивиться вся країна. Тому я думаю, що трошки буде простіше. Бо ми не можемо сьогодні залишити людей без такої комісії”, – розповів голова комітету ВРУ.

Він пояснив, що комусь, наприклад, потрібне протезування. І є “ще багато речей”.

“Тобто ми не можемо сьогодні сказати, що от МСЕК немає, чекайте до 1 січня, поки з’явиться щось нове”, – додав Радуцький.

Він зазначив, що функції київської центральної МСЕК – “функції контролю і куди можна поскаржитися чи скасувати рішення районної МСЕК” – передані місту Дніпро, Інституту МОЗ, який саме займається такими експертизами.

Що буде після ліквідації МСЕК

Коли в Україні медико-соціальні експертні комісії 1 січня 2025 року призупинять свою діяльність як окремі юридичні особи, їхні функції буде передано кластерним і надкластерним лікарням.

Про це міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив на брифінгу 23 жовтня.

Функції (МСЕК – ред.) ми передаємо до кластерних і надкластерних лікарень. Кластерні і надкластерні лікарні – це вже результат з госпітального планування, яке провело МОЗ і визначило у кожному регіоні ці лікарні. Вони забезпечують доступність пацієнтам у межах визначених нормативів і мають як мінімум 20 напрямків надання меддопомоги тощо”, – розповів очільник МОЗ.

Ляшко також сказав, що всі кластерні і надкластерні лікарні підключені до Електронної системи охорони здоров’я. Рішення про встановлення інвалідності ухвалюватимуться на основі даних, записаних у ЕСОЗ. Як зазначив міністр, це дозволить чітко відстежувати, який лікар, коли і який діагноз вносить, які дослідження і коли проводилися.

Читайте також: Коворкінг на Поштовій: новий простір для бізнесу, ЦНАПу та виставок у Рівному