Свято Андрія Первозванного для українців має особливе значення.
Апостол Андрій був учнем Христа — одним із дванадцяти. Саме його, як пише Іоанн у своєму Євангеліє, Спаситель покликав першим, бо Андрій перший визнав у Христі Месію. Саме тому й став Первозванним. У Євангелії від Матвія і Луки він згадується другим після апостола Петра (брата Андрія), а Марк у своєму священному писанні ставить його на четверте місце.
Згідно з переказами, Андрія Первозванного розіп’яли в Патрах приблизно 67 року на Х-подібному хресті, пізніше названому Андріївським. Саме так апостола тепер зображують у мистецтві — в шатах жовто-зеленого кольору, з бородою, який тримає в руках хрест (символ своїх страждань) і сувій або книгу. Для багатьох вірян цей святий є одним із найшанованіших.
За легендою, апостол під час проповідницької місії, мандруючи, піднявся вгору Дніпром і присів відпочити на кручах. Поглянув униз на пагорби, річки й галявини й сказав учням, що на цьому місці буде збудовано велике місто. В ньому зведуть безліч храмів і просвітлять святим хрещенням усю землю. Пізніше саме на цьому місці було побудовано місто Київ.
Свято Андрія Первозванного в Україні раніше відзначали 13 грудня. Після зміни календаря, яка сталася 2023 року, дата перенеслася. Тепер це свято християни зустрічатимуть на 13 днів раніше.
День Андрія у 2024 році – 30 листопада.
Читайте також: Церковний будинок загорівся на Рівненщині
- Прогноз погоди для Рівненщини на 29 листопада. Часом дощ і мокрий сніг, ожеледицяСиноптики надали прогноз погоди для Рівненщини на 29 листопада. У п’ятницю буде хмарно з проясненнями. Часами дощ та мокрий сніг. Вночі й уранці слабкий туман, через ожеледицю оголошено I рівень небезпеки.