У Рівному судитимуть адвоката за схему ухилення від мобілізації

Адвоката з Рівного та його доньку судитимуть за схему ухилення від мобілізації

Анастасія Возгречко
Анастасія Возгречко 02.02.2026, 11:25

На Рівненщині завершили досудове розслідування у справі про масштабну схему ухилення від мобілізації. Перед судом постануть адвокат з Рівного та його донька, яких викрили в організації фіктивного навчання і працевлаштування для отримання відстрочки від призову.

Як повідомили в Службі безпеки України, чоловік, який за сумісництвом обіймав посаду директора одного з місцевих коледжів, після отримання ліцензії на освітню діяльність почав набирати «студентів» і «викладачів» без проведення вступної кампанії та реального навчального процесу. Фактично заклад не мав належної матеріально-технічної бази, а навчання не відбувалося.

До протиправної діяльності він залучив свою доньку. За даними слідства, вона вела діловодство, оформлювала особові справи та готувала документи, які надавали «клієнтам» право на відстрочку від мобілізації.

Вартість таких «послуг» становила від 30 тисяч гривень за оформлення статусу студента та від 3 тисяч доларів США — за фіктивне працевлаштування на викладацьку посаду. Загалом, як задокументували правоохоронці, понад 125 осіб намагалися скористатися схемою. Прибуток організаторів сягнув близько 2,4 мільйона гривень.

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратура до суду скеровано обвинувальний акт за статтями Кримінального кодексу України, що передбачають відповідальність за одержання неправомірної вигоди службовою особою приватного права, вчинене за попередньою змовою групою осіб, а також пособництво у такому злочині. Крім того, адвокату інкримінують перешкоджання законній діяльності Збройних сил України в особливий період.

Оперативні заходи проводили співробітники СБУ в Рівненській області спільно з поліцією.