На Рівненщині зафіксували випадок сказу у кота

У громаді на Рівненщині підтвердили випадок сказу у кота

Анастасія Возгречко
Анастасія Возгречко 21.01.2026, 09:39

У селі Радове Локницької територіальної громади зареєстровано лабораторно підтверджений випадок сказу у домашнього кота.

Про це повідомили у Зарічненському відділенні ДУ «Рівненський обласний ЦКПХ МОЗ України».

Сказ — це особливо небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин і людей. Людина може інфікуватися через укуси, подряпини або потрапляння слини хворої тварини на ушкоджену шкіру чи слизові оболонки.

Медики та ветеринари наголошують: сказ у людини є на 100% смертельним, якщо вчасно не звернутися по медичну допомогу, водночас захворювання повністю можна попередити завдяки вакцинації.

Основні заходи профілактики:

  • щорічно вакцинуйте котів і собак;
  • не допускайте контактів домашніх тварин із безпритульними та дикими;
  • не торкайтеся агресивних або бездомних тварин;
  • пояснюйте дітям небезпеку ігор із незнайомими тваринами;
  • при зміні поведінки тварини (агресія, слинотеча, страх світла, млявість) негайно звертайтеся до ветеринарної служби.

Фахівці закликають мешканців громади бути особливо уважними та не ігнорувати профілактичні щеплення.