Дотримання правил безпеки на воді та правил пожежної безпеки під час перебування у лісі – запорука приємного та корисного відпочинку протягом літнього періоду.
12 липня Демидівські рятувальники завітали до Спортивно-оздоровчої бази «Чайка» с. Хрінники, щоб провести громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.». Такі заходи проводяться, щоб нагадати дітям про елементарні правила безпеки власного життя.
Рятувальники розповідали про діяльність пожежно-рятувальної служби, про специфіку роботи рятувальників, дітям нагадали про найбільш поширені ризики, з якими можна зіткнутися під час літніх канікул, та довели статистику різних надзвичайних ситуацій.
Також рятувальники нагадали, як поводитись коли залишаєшся без нагляду дорослих, під час відпочинку біля водойм чи прогулянок у лісі, у випадку знаходження небезпечних предметів.
Поспілкувалися хлопчики й дівчатка і зі справжнім рятувальником, який розповів їм про свою роботу, показав пожежний автомобіль. Також присутні приміряли каску, яка була завелика, але це зовсім не розчарувало допитливих дітей, а навпаки розвеселило. Діти на мить відчули себе рятувальниками й неймовірно пишалися собою.
На завершення заходу діти та керівництво закладу подякували за змістовні й пізнавальні виступи, які популяризують безпечний спосіб життя серед учнівської молоді, а рятувальники для закріплення отриманих знань надали присутнім профілактичні пам’ятки із заходами безпеки та алгоритмом дій у різних небезпечних ситуаціях.
БЕЗПЕКА НА ВОДІ
Часто причинами трагедій є людська необережність, недбалість та не дотримання правил поведінки на воді. Як говорить українське прислів’я: «Не знаєш броду, не лізь у воду».
Як свідчить проведений аналіз всі випадки загибелі людей на водних об’єктах сталися на не відведених та відповідно не обладнаних належним чином водоймах. На жаль за останніх два дні сталося два нещасних випадків і на території Демидівщини, а саме на р. Стир біля с. Вербень та на ставку біля смт Демидівка.
Служба порятунку звертається до мешканців та гостей краю, дотримуватись правил поведінки на воді, особливо під час купального сезону, бути обережним і дбати про безпеку свого життя та оточуючих вас людей.
Відпочинок на воді повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях, перевірені всіма відповідними службами, проведені обстеження підводної частини пляжу, організовані чергування рятувальних постів.
Щоб не сталося біди, не запливайте за огороджувальні буї; не пірнайте з містків, дамб, дерев, високих берегів; не розпивайте спиртні напої та не купайтеся в нетверезому стані, а також ні в якому разі не залишайте без нагляду дітей; уникайте води зі швидкою течією;, ніколи не плавайте наодинці, особливо, якщо не впевнені у своїх силах; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.
Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!