На Рівненщині впроваджено послугу раннього втручання для дітей, які мають порушення розвитку або ризик їх появи. Її надають в обласному спеціалізованому будинку дитини з центром реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи, порушенням психіки та паліативної допомоги.
Про це розповів перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
За його словами, раннє втручання дозволяє своєчасно надати допомогу дітям раннього віку та їхнім родинам, покращити розвиток дитини та підвищити якість життя сім’ї.
Що таке раннє втручання
Це міждисциплінарна система допомоги дітям від народження до 3 років, які мають порушення розвитку або належать до груп ризику. У команду спеціалістів входять лікарі, реабілітологи, психологи, педагоги-дефектологи, логопеди та інші експерти.
Причини для отримання послуги можуть бути такими:
- встановлений медичний діагноз;
- несприятливі перинатальні чинники (недоношеність, низька маса тіла при народженні, асфіксія, штучна вентиляція легень тощо);
- складні зовнішні обставини розвитку дитини.
У 2024 році послугу раннього втручання отримали 477 дітей до трьох років. З них 286 – потребували спеціалізованої допомоги, 123 – діти до 1 року та 57 – з інвалідністю.
У першому півріччі 2025 року послугу вже отримали 254 дитини. З них 125 – потребували раннього втручання, 66 – діти до 1 року та 11 – з інвалідністю.
Читайте також: У Рівному рятувальники відкрили квартиру, де знайшли мертвого чоловіка