fbpx

Міжнародний дипломатичний форум відбувся на Рівненщині в Острозькій академії

Діліться інформацією з друзями:

У Національному університеті «Острозька академія» 25 березня відбувся третій Міжнародний дипломатичний форум, присвячений 30-річчю Незалежності України та 445-річчю Острозької академії на тему «Виклики для дипломатичного світу в епоху пандемії COVID-19: практичний погляд дипломата».

У зв’язку з карантинними обмеженнями захід проходив у режимі онлайн у додатку Zoom із трансляцією на відеохостингу YouTube.

Організували форум Державне підприємство «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» і Національний університет «Острозька академія» за інформаційної підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

Серед учасників заходу – дипломати, Надзвичайні і Повноважні посли іноземних держав в Україні (В’єтнам, Індія, Індонезія, Ірак, Киргизстан, Мальта, Марокко, Молдова, США, ПАР, Пакистан, Словаччина, Таджикистан, Угорщина, Узбекистан, Хорватія та ін.), представники ОБСЄ, Міністерства закордонних справ України, українські дипломати.

Перше вітання учасникам Форуму в давніх стінах Острозької академії прозвучало від театралізованих героїв – княжни Гальшки та князя Василя-Костянтина Острозьких.   

Ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник у вітальному слові зазначив:

“Щиросердечно вітаю всіх у Національному університеті “Острозька академія”. Історія нашого вишу – це історія особистостей і це виправдано. Упевнений, що після екскурсії Острозькою академією ніхто ніколи нічим не захворіє, проте назавжди хворітиме нашим університетом. Найбільше наше досягнення – це спудеї, а також випускники, які заявили про себе як в Україні, так і за кордоном. Це неймовірна молодь, яка будуватиме саме ту Україну, про яку ми всі мріємо”.

«Для мене є дуже велика честь уже вкотре відкривати разом з Національним університетом «Острозька академія» Міжнародний дипломатичний форум. Хочу висловити слова подяки за довіру, за багаторічні партнерські відносини. Хочу скористатися нагодою та привітати Острозьку академію – перший вищий навчальний заклад у Східній Європі з 445 річницею. Академія є справжньою освітньою та культурною перлиною Європи. Нині ми знаємо цей навчальний заклад не лише через її унікальну генеалогію, а ще й як феномен в українській освіті та культурі», – зауважив генеральний директор ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», почесний професор Національного університету «Острозька академія» Павло Кривонос.

До присутніх із вітальним словом звернувся і дуаєн дипломатичного корпусу Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне – Надзвичайний і Повноважний Посол Суверенного військового ордену госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти. Він відзначив особливості багатьох аспектів дипломатії в часи пандемії. 

«Ковід загострив ситуацію навколо практичної дипломатії та навколо всього життя. Але всі ці зміни відбуваються на фоні інших процесів міжнародних відносин. Відбувається певний перехід від пошуку спільних цінностей до більшого захисту національних інтересів. Посилюється тенденція до авторитарних режимів. У період міжнародних ускладнень питання постає в тому, куди ми будемо рухатися: в бік підтримки загальнолюдських цінностей чи в бік більшого пошуку національних інтересів? Я думаю, що це буде хорошою додатковою площиною для роздумів практикам та теоретикам міжнародної справи нового покоління»,

– розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Олександр Цвєтков.

«Я дуже дякую ректору Ігорю Пасічнику, Павлу Кривоносу та командам цих двох лідерів, які змогли зробити таку цікаву дискусію. Бажаю студентам з упевненістю дивитися в майбутнє та як молодій генерації, дипломатії, міжнародникам, вам потрібно пізнавати найголовніше — на чому базується система та яким чином вона функціонує. Бо дипломатія – це не форма переговорів, а ставлення до основоположних документів, до тих принципів, на яких вона базується»,

– підсумував Екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Крім цього, до участі у форумі долучилася Оксфордська школа  «Musica Mundi School» (Королівство Бельгія). Із вітальним словом до учасників та організаторів форуму звернувся співзасновник «Musica Mundi School» Леонід Кербель, а талановиті учні школи Назар Плиска (скрипка), Кшиштоф Міхальський (віолончель) і Стівен Клівен (фортепіано) подарували для усіх камерний концерт класичної музики.

Фінальним акордом форму стала віртуальна екскурсія музейним комплексом Національного університету «Острозька академія».

Олексій Костюченко, Анастасія Фещук