Експорт Рівненщини зріс на 14% і охоплює 112 країн

Рівненщина наростила експорт на 14% і постачає продукцію у 112 країн світу

Анастасія Возгречко
Анастасія Возгречко 29.01.2026, 10:18

Рівненщина експортує продукцію до 112 країн, а обсяги поставок за останніми даними зросли на 14%.

Про це повідомив заступник голови Рівненської ОДА Олександр Кохан.

У регіоні пов’язують зростання експорту з розвитком місцевого виробництва та доступом бізнесу до фінансування. Найбільший попит серед підприємців Рівненщини має державна програма «5–7–9%». У її межах бізнес уже отримав майже 5 тисяч кредитів на суму близько 14 млрд гривень.

Паралельно область запроваджує власні інструменти підтримки — компенсації на придбання обладнання, доплати до кредитів і програми для розвитку переробки.

Окремо відзначили співпрацю регіону з Експортно-кредитним агентством: Рівненщина входить до лідерів за цим напрямом, а обсяг підтриманого експорту сягнув 557 млн гривень.

Учасники дискусії наголосили, що експорт залишається ключовим чинником економічної стійкості регіону, а наступним кроком має стати перехід від сировинних товарів до продукції з вищою доданою вартістю.