Економлять і заробляють в Рівненській області. У 1068 домогосподарствах встановлені сонячні панелі. Лише цьогоріч на «зелену» енергетику перейшли 16 родин. А в 2022 році – 167 домогосподарств.
Сім’ї забезпечують свої енергетичні потреби, заощаджують на комунпослугах та продають електроенергію за «зеленим тарифом». Наразі загальна потужність усіх станцій у домогосподарствах становить 28,9 МВт.
Також в області «чисту» енергію за допомогою сонячних електростанцій виробляють 8 підприємств, загальна потужність яких – 3,5 МВт. Два представники бізнесу енергію продукують за допомогою біогазових установок потужністю 1 МВт, ще два – за допомогою гідроенергії потужністю 1,3 МВт.
«Окремі бюджетні установи опалюються тепловими насосами. Всього в області 7 закладів використовує цей вид альтернативної енергії. Загальна потужність – більш як півтисячі кіловат. Загалом торік в області з альтернативних видів палива було вироблено 40% загального обсягу теплової енергії», – розповів начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.
До слова, нещодавно сонячну електростанцію встановили на даху одного з корпусів Дубенської міської лікарні. Це перший медичний заклад в області, в якому реалізували проєкт «Сонячна допомога Україні». Започаткувала ініціативу Громадська організація Екоклуб спільно з посольством Німеччини.
Тетяна ПАНАСЮК
Читайте також: Сир може стати марним продуктом для споживання
- Чому тріскаються помідори та як цьому запобігтиТріщини на помідорах псують їхній вигляд, прискорюють псування та роблять плоди непридатними для консервування. Через тріщини всередину потрапляють мікроби, що може призвести до втрати врожаю.