fbpx
догляд за міні садом

Догляд за міні-садом

Діліться інформацією з друзями:

Якщо ваш міні-сад висихає, тьмяніє і не радує, варто змінити щось у догляді за домашніми рослинами. Зосередьтеся на їхньому підживленні.

Цукор

Вазони люблять солоденьке. І найбільші ласуни – кактуси. Час від часу можете підсипати цукру на землю, а тоді поливати рослинку (1 ч. л. цукрового піску на горщик діаметром 10 см), або додавати цукор у воду (0,5 ч. л. цукру на 0,5 склянки води). Солодкий полив сподобається й фікусам (ч. л. цукру на літру води). Подякує красою ця рослина, якщо її листя протирати молоком.

Аспірин

Кімнатні рослини можна обприскувати розчином аспірину (таблетка на літру води). Це захистить їх від шкідників.

Алое

Врятує красу рослини і сік алое: розведіть ч. л. соку в 1,5 л води і поливайте.

Бананова шкірка

Банан – джерело калію. Висушіть шкірку, а тоді подрібніть її (можна у блендері). Пересаджуючи вазон, змішайте банановий порошок із землею. Інший спосіб: киньте бананову шкірку у воду і дочекайтеся появи пінки на поверхні. Процідіть і поливайте рослини раз у два тижні. Корисна для рослин і настойка з шкірок інших фруктів. Залийте шкірку лимона, граната чи апельсина водою на добу, а тоді поливайте вазони.

Кропива

Найкращі ліки для квітів – свіжа кропива. Замочіть пагони в теплій воді на добу, процідіть та поливайте вазони раз на місяць. Це добриво збагатить землю мінералами та азотом.

Вода з акваріуму

Мало хто знає, що поживні речовини для рослин залишаються у акваріумній воді. У ній немає хлору, вона кімнатної температури і багата на мікроорганізми. Аби квіти у горщиках збадьорилися, можна частувати їх такою добавкою раз на місяць.

Вітамін В12

Фіалки краще підгодовувати так: ампулу вітаміну В12 розведіть в літрі відстояної води. Поливайте фіалки цим розчином 2 рази на місяць.

Чай

«Пригостити» чаєм можна кактуси та папороть. Проте для цього не підійде чай із ароматизаторами та фарбниками. Прокисла, запліснявіла заварка чи залишки спитого чаю можуть зашкодити: є небезпека утворення грибка у ґрунті. «Чаювати» з рослинами достатньо раз на тиждень.