fbpx
Прийняття на роботу осіб, звільнених у запас

Прийняття на роботу осіб, звільнених у запас

Діліться інформацією з друзями:

З квітня 2021 року при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати не лише паспорт та документ про освіту. А й  відповідний військово-обліковий документ у разі його наявності (стаття 24 КЗпП України).

Про це повідомляє управління Держпраці.

Згідно з нормами статті 26 КЗпП України приймаючи на роботу осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби, роботодавець не може встановлювати випробування при прийнятті на роботу. Разом з тим, пунктом другим статті 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» встановлено наступне. При укладенні трудового договору в період дії воєнного стану умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників.

Таким чином, під час дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, діють обмеження та особливості організації трудових відносин. Вони встановлені Законом України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” і, відповідно, випробування при прийнятті на роботу може бути встановлено.

Окрім того, слід пам’ятати, що громадянам України віком від 15 до 28 років після звільнення зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби надається перше робоче місце на строк не менше двох років (стаття 197 КЗпП України).

  Читайте також:  Міноборони спільно з Державним центром зайнятості та robota.ua вдосконалюють систему рекрутингу