fbpx

На Благовіщення весна зиму поборола

Діліться інформацією з друзями:

Благовіщення Пресвятої Богородиці відзначається 7 квітня.

“На Благовіщення весна зиму поборола”, – вважають в народі, хоча відомі і благовіщенські морози.

Благовіщення означає “блага звістка”. Саме в цей день Діві Марії з’явився Архангел Гавриїл і приніс звісточку про швидке народження сина. Для людей це була перша радісна новина з того часу, коли Єву з Адамом вигнали з раю. Поява на світ Спасителя Ісуса означало, що у людства є надія на порятунок всіх душ.

У цей день відбувається третя зустріч весни. Якщо 7 квітня вітер, іній і туман – до неврожайного року. Якщо сніг на дахах є, так буде він ще через місяць у полі. Якщо Благовіщення холодне – слід чекати сорок ранкових морозів.

Прикмети та забобони про подарунки 

На Благовіщення гроза – до теплого літа. Небо безхмарне, сонце яскраве – бути літу грозовому; відлига – багато морозів попереду. Якщо на Благовіщення ніч тепла – весна рання буде. Для рибалок це хороший день – риба добре клює.

У цей день для тих, хто дотримується Великого посту, є послаблення: дозволяється їсти рибу і рибні страви. Можна вранці сходити в храм або помолитися вдома про мир і благополуччя. Традиційно в цей день пекли булочки-“жайворонки” для швидкого приходу весни, ними пригощали близьких і сусідів, годували домашніх тварин.

Читайте також: «Возз’єднати Україну»: новий мобільний додаток із пошуку зниклих дітей (відео)