Дехто вважає, що нині зовсім не на часі згадувати про День святого Валентина, який вважають святом закоханих. А хтось, навпаки, переконаний, що кохання не має жодних обмежень. Бо ніхто не знає, коли саме і за яких обставин зустріне оту свою другу половинку, з якою назавжди поєднає життя. Як-от, скажімо, сталося зі знаним вокальним дуетом з Рівного – заслуженим працівником культури України Галиною Швидків і заслуженим артистом України Миколою Швидківим.
«Музика нас поєднала», – твердить сольна співачка (сопрано), доцент, викладач вокалу Рівненського державного гуманітарного університету Галина Швидків, – це не просто слова з пісні. Будучи студентами РДГУ, де навчалися на музично-педагогічному факультеті, у класі Надії Сафронової, ми жили музикою! Та й взагалі, це був клас талановитих ентузіастів. Спільні інтереси, амбіції та зануреність у творчість – стали міцним фундаментом наших стосунків. Історія починалась поступово та набирала обертів».
Подружжя Галини й Миколи Швидків поєднали свої долі у 1995 році завдяки музиці. Щоправда, саме музика, зі слів Галини Романівни, змусила пройти молоду сім’ю певні випробування. Особливо непростим був 1996-й, коли у Швидківих народилася донечка Марійка, а Микола Львович на той час навчався у Львівській консерваторії. Втім, кохання допомогло подолати всі труднощі. Таким чином, Галина та Микола Швидків сформувалися як особистості. За роки шлюбу вони навчилися поважати одне одного, цінувати талант та творчі плани партнера.
“Мене часто запитують, – каже Галина Романівна, – який Микола Львович у буденному житті? Згадався випадок: на одному з концертів, коли чоловік був на сцені, я сиділа в залі, до мене обернулась панянка і, не приховуючи захвату, мовила: «Яка ж ви щаслива жінка!». Романтичний, яскравий герой на сцені, Микола Львович вміє межувати дім та роботу”.
А от коли Галина Швидків говорити про себе, то зазвичай висловлює свою непохитну думку:
“Артистка не може бути побутовою жінкою. Головне, щоб половинка це розуміла. Завдяки спільній праці, розумінню особливостей мистецького життя, в нас є певні модель сім’ї та організації часу”.
При бажанні, на переконання Галини Романівни, красу можна знайти у всьому. Навіть у кулінарії.
«Завжди роблю це з любов’ю, – веде далі співачка. – Сімейні традиції для мене – важливий аспект, я навіть видала книгу «Святвечірні та Різдвяні страви».
Найціннішими плодами кохання з судженим Галина Швидків вважає їхніх дочок. Намагаючись підходити до всього творчо, батьки виховували Марію та Ярину в музиці та естетиці. Відтак, подружжя Швидківих радіють, що обидві доньки обрали в житті музичний шлях. Так, Марія, закінчивши музичну академію у Львові, стала вже доволі відомою артисткою-піаністкою. Молодша, Ярина, закінчивши навчання на вокальному відділенні у ліцеї ім. Крушельницької, вступила до Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка, де займається на кафедрі академічного співу.
“Попри складнощі професії, – каже Галина Романівна, – обидві дочки усвідомлюють, що це їхній найкращий вибір. Ми ж з Миколою, подаємо їм власний приклад, доводячи, що процес навчання, вдосконалення – вічний. Я обожнюю наші спільні виступи, завжди обираю професіоналів, а мій чоловік – дуже талановитий, і його рівень – завжди високий”.
Нині, коли вже другий рік триває велика війна, сім’я Швидківих, як і більшість українців, займається волонтерством. Влаштовують як в Україні, так і за кордоном благодійні концерти, кошти з яких ідуть на підтримку ЗСУ, в лавах яких вже 2 роки несе свою службу рідний брат Галини Романівни.
Вітаючи усіх закоханих, Галина Швидків бажає Перемоги і Миру! І додає:
«Живіть у музиці, живіть з музикою. І хай, любов окрилює, об’єднує та творить добро! Добро завжди перемагає Зло».
Олександра ВОРОБЕЙ, студентка НУ «Острозька академія»
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Громада з Рівненщини зібрала Різдвяні посилки для захисників (ФОТО)Напередодні Різдва Христового Бугринська громада об’єднала зусилля, щоб підтримати наших захисників, які щоденно стоять на варті спокою країни. Завдяки спільним старанням було зібрано 85 різдвяних посилок, наповнених любов’ю, турботою та щирими побажаннями.