Масове знищення беззахисних людей. Просто у центрі Києва.
Сьогодні, 29 вересня, 83-ті роковини розстрілів у Бабиному Яру, одна з найстрашніших трагедій в історії. Це місце стало символом болю та жорстокості, яке пережили тисячі невинних під час Другої світової війни.
Жертвами нацистів стали понад 30 тисяч євреїв, а також роми, українці, військовополонені та представники інших національностей.
29-30 вересня 1941 року, всього лише за два дні в Києві нацисти розстріляли понад 30 тисяч євреїв. «Дорогою смерті» вони гнали до яру мешканців міста цілими сім’ями – чоловіків, дітей, жінок, вагітних. Масштаби цього зла важко осягнути й досі.
Загалом за час нацистської окупації близько 100 тисяч людей були вбиті у Бабиному Яру. Була знищена фактично вся єврейська спільнота Києва й навіть ті, хто намагався їх врятувати. Жертвами стали й представники інших національностей.
Ця трагедія – нагадування про те, наскільки важливо боротися проти ненависті та насилля, зберігати пам’ять про ті жахливі події і ніколи не дозволяти їм повторитися. Бабин Яр – це біль, який назавжди залишиться в наших серцях.
Вічна пам’ять усім невинним жертвам Бабиного Яру…
- «Кнопа» – на війні, бо знає, як рятувати: шлях анестезистки до 104-ї бригадиМедикиня з позивним «Кнопа» понад 27 років працювала в реанімації, а під час повномасштабної війни пішла служити до війська. Сьогодні вона – військова анестезистка 104-ї бригади Сил тероборони ЗСУ. Працює на стабілізаційних пунктах біля фронту – там, де допомога потрібна…
Читайте також: Сьогодні День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.