Двісті тисяч людей депортували в залізничних товарних вагонах. Ця цифра приблизна. Злочин депортації призвів до численних жертв.
З 18 травня 1944 року за наказом Сталіна було розпочато депортацію кримських татар з Криму до Середньої Азії. Близько двохсот тисяч людей вивезли.
Вшанувати пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу 18 травня можна запаливши свічку, написати пост у соцмережі або написати лист бранцю Кремля.
Представниця Президента в тимчасово окупованому Криму Таміла Ташева розповіла про цю акцію на брифінгу. Він був присвячений «Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – трагедія 80 років тому та злочинні дії Росії за 10 років окупації півострова» та відбувся в Медіацентрі Україна – Укрінформ 16 травня 2024 року.
“Будь-яка форма активності вітається і буде оцінена кожним кримським татарином. Дуже гарна традиція була започаткована запалювати свічку у пам’ять про жертви Голодомору. У кримських татар такої традиції немає, але в будь-якій формі будь-який громадянин може це зробити. Чи щось написати в соціальних мережах, чи відправити лист до політв’язня, який знаходиться в ув’язнені на території РФ”, – наголосила Ташева.
Пані Таміла розповіла, що в Україні та за кордоном в ці дні поводиться багато заходів, і вони не зупиняться та будуть проводиться і надалі. У Києві у першій половині 2024 року планується відкрити пам’ятник жертвам депортації кримськотатарського народу.
“Це дуже важливо для кримських татар, що буде місце куди можна покласти квіти і згадати тих, хто зазнав такого злочину”, – додала вона.
Читайте також: За рахунок кримчан окупанти поповнюють свою армію
- Закон про добровільне повернення з СЗЧ прийняли у Верховній РадіРада прийняла в цілому #12095 про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишили військові частини або дезертували. “За” проголосували 253 народних депутати.