fbpx
«Жіноче щастя» як і сама жінка - вередливе

«Жіноче щастя» як і сама жінка – вередливе

Діліться інформацією з друзями:

Вічнозелений, колоритний, з красивими квітками – спатифіллум потрапив на наші підвіконня з тропіків. Цей вазон ще називають «жіночим щастям».

Рослину можна побачити в карликовій і гігантській інтерпретаціях, з зеленими або плямистими листками, квітками різних відтінків. Вона безумовно стане окрасою будь-якої квіткової колекції та інтер’єру.

Велику популярність «жіноче щастя» має не лише через простоту догляду в домашніх умовах, неймовірну естетичність, а й завдяки славі про те, що рослина дарує жіноче щастя. Однак, щоб магія «подіяла», варто дотримуватись правил вирощування. Хвора рослина з пожухлими листками навряд чи зможе творити дива.

  • читайте також:
Щоб кімнатні рослинки радували своєю красою, потрібно зовсім мало

Не поспішайте викидати вазон

Спатифіллум, як справжня жінка, трохи вередливий. Його листки тягнуться до світла, але смертельно бояться сонця. Глибока тінь – не для нього. Тож ідеальне місце – підвіконня на північній стороні. Можна поставити цей вазон і на меблях чи навіть на підлозі. Так спатифіллум отримає достатньо світла, але не перегріється. Стежте, щоб рослина не стояла на протязі.

Підживлення для спатифіллума вкрай важливе. На етапі росту і розвитку рослину слід удобрювати двічі на місяць. Далі – рідше.

Слідкуйте за рівнем вологості в приміщенні. Якщо в кімнаті сухо, регулярно обприскуйте листя теплуватою водою. При цьому стежте, щоб вода не потрапила на квіти.

Щодо температурних показників, спатифіллум менш примхливий. Рослина буде активно цвісти і при +16 градусах, і при +250.

Для поливу використовуйте м’яку воду. Це слід робити при підсиханні верхнього шару грунту. Але не заливайте рослину. Інакше коріння почне підгнивати.

Листя спатифіллума може засихати через невідповідний субстрат. Спробуйте пересадити рослину. Сохнути і чорніти листя може через порушення режиму поливу. А також якщо ви при цьому використовуєте холодну воду.

Рослина однозначно потребує пересадки в період росту і в міру розростання в горщику кореневої системи. Зазвичай це робиться навесні. Не можна чіпати квітучий спатифіллум. Дочекайтеся, коли суцвіття відпаде.

Потребують пересадки нещодавно придбані рослини. Це треба зробити не пізніше, ніж через 3 тижні.

Коріння спатифіллума крихке. Щоб його не пошкодити, краще проводити пересадку методом перевалки, тобто не звільняючи корені від земляної грудки. Перш ніж відправити спатифіллум у новий горщик, огляньте корені. Перший місяць після переміщення рослина матиме потребу в посиленому поливі. Полегшити спатифілуму процес акліматизації після пересадки допоможе спорудження для нього міні-парника. Впоратися із завданням може звичайний поліетиленовий пакет. Ним повністю обгортають спатифіллум і залишають під ковпаком на два тижні. Весь цей час пересаджену рослину потрібно буде вчасно поливати, а імпровізовану теплицю регулярно провітрювати.

Марія МАТВІЙЧУК