fbpx

Жінка знайшла і на собі перевірила правила здоров’я і довголіття

Діліться інформацією з друзями:
Людмила Колосова.

Холодної пори року пити хочеться дуже мало, а люди старшого віку відчуття спраги ще й часто плутають з відчуттям голоду. Між тим відчуттям спраги, як відомо, наш організм сигналізує про згущення крові від нестачі рідини. Як же убезпечити своє здоров’я від згубних наслідків водного дефіциту? Як змусити себе випивати більше води і зробити це повсякденною звичкою?

Свого часу почала шукати і таки знайшла відповіді на ці питання уродженка Рівного Людмила Колосова. Ось уже 25 років, відколи мешкає в Ізраїлі, вона подовжує свою молодість і життя без хвороб саме таким чином – щодня випиваючи фізіологічну норму рідини.

(Продовження. Початок у № 13)

– З віком відчуття спраги в людини притуплюється. Як вам вдається обійти цю вікову закономірність?

– Мені теж тяжко змусити себе пити достатньо води в чистому вигляді. То літр-півтора щодня випиваю, готуючи собі різноманітні корисні напої і настої. Аби організм не звикав, міняю їх кожні два тижні. Чому не частіше? Бо, щоб мати лікувальний ефект, настої треба пити певний час.

Вода з миртом і розмарином. По два тижні заварюю як чай і п’ю зранку склянку напою з цих запашних рослин (в Україні можна взяти бруньки чи хвою сосни). Набираю подрібненої рослини чайну ложечку з верхом, у мене виходить повне ситечко для заварки чаю.

Чай із полину заварюю в обід: беру його приблизно чайну ложку, тобто заповнюю лише одну з двох дольок чайного ситечка. Полин виводить усе нехороше, що є в судинах і крові. У нас він продається невеликими пучками. Поки він свіжий, додаю його трохи в салати. А щоб гіркота не так відчувалася, приправляю такий салат майонезом.

Грип: калина-малина – краще як профілактика

Зазвичай про калину чи малину, а в Україні росте ще безліч цілющих лікарських трав, згадують тоді, коли вже захворіли. Та вони більш дієві, якщо використовувати їхні потужні цілющі властивості для підтримання захисних сил організму і вживати ці смачні ліки ще до того, як відчуєте ознаки нездужання. Ми у своїй родині так і робимо.

Бо, як відомо, перенесені респіраторні захворювання небезпечні тим, що з часом можуть відгукнутися на роботі нирок, печінки, легенів та інших внутрішніх органів і систем. Ми не відчуваємо, лікар не бачить, аналіз крові не одразу показує, а через кілька років… Хай Господь береже!

Прополіс також є дуже сильним засобом від застуди і грипу. Його не обов’язково купувати в капсулах. Можна використовувати цільний натуральний.

Імбир з медом і лимоном. Це не ліки, а Божий поцілунок. Що може бути краще за мед і лимон? Компоненти для приготування цієї вітамінної добавки до чаю тоненько нарізую: 2–3 лимони зі шкіркою і 2 корені імбиру і заливаю медом. Готую невеличкими порціями, аби вистачило на тиждень і щоб суміш була свіжа, не встигала забродити.

Алое, мед і лимон можна брати в рівних пропорціях. Алое перекручуємо на м’ясорубку, додаємо мед і лимон. Нехай упродовж ночі настоїться – і можна використовувати.



Організм чистий – значить здоровий

Щоб лікування давало більшу користь, намагаюсь очищати організм від шлаків і токсинів. На цьому має загострити увагу кожна людина. І ось хоча б чому.

Моя знайома розповіла мені приголомшливу історію зі своєї медичної практики. Якось до лікарні привезли чоловіка в тяжкому стані. Він часто скаржився, що йому боліли ноги, а також голова. Відповідно йому давали ліки від головного болю і судинорозширювальні.

Пацієнту навіть не встигли зробити діагностику, як почався тремор ніг, і він раптово помер. Розтин показав у голові та ікрах черви, які буквально закупорили судини. Його дружині патологоанатом показував ті білі товсті нитки навіть в оці. Жінка розказала, що чоловік дуже полюбляв м’ясо, але не любив овочевих салатів.

Взагалі-то я теж почала їсти багато салатів тільки в Ізраїлі. Готую їх якомога різноманітніші. Мої домашні іноді й не знають, що вони їдять, але це завжди смачно і корисно.

Зокрема, знаючи, що бадилля буряка чистить судини, а сам корінь вбирає зайвий холестерин і нормалізує тиск, кладу в салат і те, і те. Для поліпшення смаку тертий сирий буряк скроплюю оцтом і додаю трохи часнику. Моркву для салату також купую з верхівками. І хоча ці овочі з бадиллям продаються у нас тільки в одному дорогому магазині, беру їх лише там.

А часник який сильний продукт! Жаль, в Ізраїлі не росте мій улюблений хрін, тимчасом як в Україні від нього господарі позбуваються. За чверть віку я майже всю Європу об’їздила і зрозуміла: моя рідна Україна – дуже багата країна, всілякі лікарські рослини самі ростуть під ногами. Тут же цінується кожна рослина. Все живе поливають, інакше пропаде.

Влітку все вигоряє, бо з березня і майже до січня дощів немає. У нашому дворі росте грейпфрут. То я тепер знаю, коли він найсмачніший. Мені пояснили, що його плоди можна їсти після третього дощу: він може бути всередині січня, а може й 31-го числа. Ось так крок за кроком доводиться пристосовуватися до тамтешнього життя.

– Маєте для очищення організму випробувані рецепти?

– Авжеж. Періодично, також двотижневими курсами, п’ю соду і перекис водню за методикою професора Неумивакіна. Починаю з п’яти крапель перекису, щодня додаю по краплі і доходжу до 15 на склянку води. Вживаю вранці натще, а деколи двічі на день, але неодмінно на голодний шлунок. Для мене це теж додаткова вода. Сода – окрема тема.

Розмову вела Марія КОРНІЙЧУК

(Продовження в наступному номері)