Останнім часом FPV-дрони стали популярними не тільки серед любителів, але й серед військових. У бойових діях у війні, FPV-дрони використовуються для розвідки, спостереження, наведення вогню та навіть для нанесення ударів по ворожій техніці та живій силі.
За допомогою FPV-дронів, українські військові можуть виявляти та знищувати російські танки, БМП, САУ, ЗРК, РЛС та інші об’єкти. Відео з FPV-дронів, які показують влучність та ефективність таких атак, регулярно з’являються в інтернеті.
Розглянемо у чому полягає особливість FPV-дронів та їхні бойові можливості з ураження техніки і живої сили.
FPV-дрони – вид безпілотників, керування якими здійснюється за допомогою функції “вигляд від першої особи” (англійською абревіатура означає FPV – First Person View). Це функція передавання відео в реальному часі з камери, що встановлена в передній частині БПЛА. Оператор керує безпілотником за допомогою пульта і бачить місцевість навколо безпілотника в реальному часі за допомогою спеціальних окулярів, так, ніби він сидить усередині самого безпілотника, подібно до пілота.
Це не військова техніка, такі дрони в цивільному житті використовують для розваг, наприклад, у спортивних перегонах. Вони можуть нести корисне навантаження, при цьому у FPV-дронів немає автопілота і вони літають без GPS.
Дрони проявляють виняткову маневреність і здатні швидко змінювати напрямок руху. Це потребує високого рівня майстерності та підготовки. Через те, що оператору доводиться вручну керувати всіма процесами польоту. Характеристики залежать від конкретної моделі, FPV-дрони можуть розвивати швидкість понад 100 кілометрів на годину і більше.
Під FPV-дронами в російсько-українській війні мають на увазі швидкісні квадрокоптери, керовані за допомогою спеціальної гарнітури.
Військові використовують FPV-дрони у ролі камікадзе з різними бойовими частинами, а також для скидів боєприпасів на противника після чого безпілотник повертається. Такі безпілотники активно використовуються під час війни Росії проти України. У навчених руках FPV дрони-камікадзе є високоточною зброєю, яка здатна уражати різну броньовану техніку і знищувати особовий склад ворога.
Дрони можуть нести боєприпаси різних типів та різної ваги, залітати у окопи і траншеї та вікна будівель, окрім того потрапляти у люки і двері ворожої техніки. Такі дрони дають можливість уражати ворожі цілі на дистанціях до 10 і можливо, більше кілометрів.
Джерело Мілітарний
Читайте також: На Рівненщині в ДТП загинув пасажир легковика