Запахи запам’ятовуємо найкраще, тому варто виготовити домашній ароматизатор.
Найприємніший із запахів – це свіже повітря. Та є способи збагатити його улюбленими пахощами – кориці, ванілі, улюбленої ефірної олії. Кажуть, що запахи ми запам’ятовуємо найкраще. Тож не варто забувати про важливу складову – аромат. Тому спробуймо створити для помешкання власні парфумерні шедеври.
Воскові
Що потрібно: бджолиний віск; лавровий лист; палички кориці; гвоздика; соснові міні-шишки; сушений розмарин; бавовняний ґніт; формочки для мафінів. Заповніть форми лавровим листям, гвоздикою, шишками, спеціями та травами. Вставте в центр кожної заготовки ґніт. Залийте рідким воском. Дайте застигнути.
Варимо запах
Що може бути приємнішим за класичний аромат? Оберіть кілька спецій, трав і фруктів. Залийте їх водою і нагрійте в каструлі на плиті.
Пропонуємо п’ять варіантів. 1. Палички кориці, шкірка яблук та апельсинів, гвоздика. 2. Шкірка лимона, апельсина, 2 лаврових листочки, 3 палички кориці та 2 столових ложки гвоздики. 3. Кілька крапель ванілі та шкірка апельсинів. 4. Чашка сушеної лаванди, чайна ложка анісу, столова ложка мускатного горіха, столова ложка гвоздики і паличка кориці. 5. Лаврові листочки (5 шт.), столова ложка гвоздики, 2 палички кориці.
Ароматична свічка
Розтопіть віск та налийте в гарну ємність. Додайте кавові зерна або ваніль. Не забудьте вставити ґніт.
Пахучний спрей
Вам знадобляться: порожня пляшка від спрею; глечик води (досить, щоб заповнити спрей-пляшку); ефірні олії.
Експериментуйте з кількістю крапель, але за основу можете взяти такий рецепт: 60 крапель апельсинової олії, 10 крапель кориці, 20 крапель смереки. Змішайте воду з маслами, гарно збовтайте. Спрей готовий!
Хороший настрій та затишок в оселі викликатимуть приємні емоції та налаштують на відпочинок від стресу та тривог.
Галина ГРИЦЮК