fbpx
Заморожені російські активи передаватимуть в Естонії на користь України

Заморожені російські активи передаватимуть в Естонії на користь України

Діліться інформацією з друзями:

Парламент Естонії (Рійгікогу) ухвалив закон, який дозволяє передавати Україні заморожені міжнародними санкціями російські активи. Країна вдалась до такого кроку першою у світі.

“За” проголосували 65 депутатів Рійгікогу, троє були проти.

За словами голови Конституційного комітету Хендріка Йоханнеса Терраса, створення правового регулювання використання заморожених активів є складним завданням, над яким працюють країни-союзники та міжнародні організації, й Естонія тут є першопрохідцем.

«росія — країна-агресор, відшкодування завданих нею воєнних збитків не може бути справою України та її союзників. рф відповідальна за заподіяння шкоди, і вона також повинна відповідати», — наголосив він.

Для того, щоб розпочати провадження в Естонії щодо використання майна, Україна має подати відповідний запит. Також повинні бути достатні докази звʼязку власника майна з протиправним діянням.

МЗС Естонії має зʼясовувати всі обставини та право власності на майно, а також встановити відсутність виняткових обставин, які б переважали інтереси відповідної особи. Власник майна має право, відповідно до закону, оскаржити рішення про використання майна в адміністративному суді.

Читайте також: В сукні, яку створила рівнянка – українка перемогла у світовому конкурсі краси