Біль у грудній клітці – один з болів, який найбільше лякає будь-яку людину, особливо, якщо їй за 45. Обґрунтовано такий страх?
Саме цей біль – один із ознак прояви гострого інфаркту міокарда, який може привести до смерті або інвалідності.
Але грудна клітка – це не просто резервуар для серця. Це частина тіла людини, що складається з кісток, м’язів, суглобів, безлічі судинних і нервових сплетінь і містить всередині безліч органів, крім серця (трахея, легені, стравохід, аорта). І кожен елемент може викликати больовий синдром при певній патології. То як же визначитися, який біль смертельно небезпечна, а яку можна потерпіти або просто прийняти знеболювальну пігулку? Адже інколи людина, відчуваючи біль під ложечкою, думає, що це просто печія.
– Так. Нерідко людина, відчувши сильну печію, думає, що проблема зі шлунком, – каже лікарка-кардіолог Ольга ПАНТАСЬ. – Насправді, якщо виникло печіння в області стравоходу, шиї, грудини, не можна виключити розвитку інфаркту. А при ураженні задньої стінки серця симптоми схожі на отруєння або збій у травленні: виникають блювання, біль у животі, діарея. Подразнюється діафрагма, і «відгукуються» органи шлунково-кишкового тракту. Іноді інфаркт маскується під міжреберну невралгію. Буває, проявляється різкою слабкістю, уповільненням пульсу, який може опускатися нижче за 40 ударів за хвилину.
У будь-якому разі, як радить лікарка, потрібно не гадати, що це може бути, а звернутися до лікаря або викликати «швидку».
Надія ПРИШЛЯК
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- У Дубенському районі Рівненщини наярмаркували й наколядували для ЗСУ 167500 тис.На Дубенщині колядували та ярмаркували, збираючи кошти для допомоги військовим. У Студянському ліцеї провели благодійний ярмарок. Завдяки учням, батькам, працівникам навчального закладу та всім небайдужим вдалося зібрати 13 500 грн на підтримку Збройних Сил України.