Біль у грудній клітці – один з болів, який найбільше лякає будь-яку людину, особливо, якщо їй за 45. Обґрунтовано такий страх?
Саме цей біль – один із ознак прояви гострого інфаркту міокарда, який може привести до смерті або інвалідності.
Але грудна клітка – це не просто резервуар для серця. Це частина тіла людини, що складається з кісток, м’язів, суглобів, безлічі судинних і нервових сплетінь і містить всередині безліч органів, крім серця (трахея, легені, стравохід, аорта). І кожен елемент може викликати больовий синдром при певній патології. То як же визначитися, який біль смертельно небезпечна, а яку можна потерпіти або просто прийняти знеболювальну пігулку? Адже інколи людина, відчуваючи біль під ложечкою, думає, що це просто печія.
– Так. Нерідко людина, відчувши сильну печію, думає, що проблема зі шлунком, – каже лікарка-кардіолог Ольга ПАНТАСЬ. – Насправді, якщо виникло печіння в області стравоходу, шиї, грудини, не можна виключити розвитку інфаркту. А при ураженні задньої стінки серця симптоми схожі на отруєння або збій у травленні: виникають блювання, біль у животі, діарея. Подразнюється діафрагма, і «відгукуються» органи шлунково-кишкового тракту. Іноді інфаркт маскується під міжреберну невралгію. Буває, проявляється різкою слабкістю, уповільненням пульсу, який може опускатися нижче за 40 ударів за хвилину.
У будь-якому разі, як радить лікарка, потрібно не гадати, що це може бути, а звернутися до лікаря або викликати «швидку».
Надія ПРИШЛЯК
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Які БАДи можна “призначити” самостійно. Лікар назвала безпечні дозуванняВживання біологічно активних добавок без призначення лікаря для багатьох українців стало нормою. Чи можна так робити? Які БАДи можна призначати собі самостійно без лікаря?