Рівне стало домівкою для десятків тисяч біженців, які знайшли тут прихисток, покинувши через розв’язану рф широкомасштабну війну рідні місця і тепер створений для них єдиний медіапростір. На сьогодні у нашому місті зареєстровано понад 19 тисяч внутрішньо переміщених осіб, серед яких 9706 жінок, 4869 чоловіків та 5127 дітей. Звісно, багато хто з них після закінчення військових дій повернуться додому. Але чимало й тих, хто залишиться тут назавжди.
Департамент соціальної політики, який допомагає ВПО з перших днів війни з поселенням, забезпеченням продуктовими пакетами, оформленням документів, розв’язання побутових питань, намагається всіляко сприяти вимушеним переселенцям в адаптації в Рівненську міську громаду. А оскільки, як свідчить соціологічне дослідження, однією з найбільших проблем, з якою стикаються ВПО, є недостатня поінформованість, брак можливості координації їхніх потреб та способів вирішення, днями спільно з редакцією газети «Сім днів» та ГО «Медіа-хаб «Відкритий простір» було проведено круглий стіл «Медіа простір для ВПО»
– Наша спільна мета, – розповідає директор Департаменту соціальної політики Сергій ЧЕРНІЙ, – запустити медіа-портал, який буде висвітлювати та допомагати розв’язувати проблеми, з якими стикаються ВПО. Департамент соціальної політики вже має підписані меморандуми й давно співпрацює з багатьма громадськими організаціями ВПО. Ми виконуємо функцію координації. Знаючи потреби, шукаємо можливості їх вирішення. Це стосується і медичних питань, і фінансових, і допомоги з працевлаштуванням чи навчанням, оформленням різних документів та іншого. Але з якісним медіависвітленням можливостей допомагати буде ще більше.
Учасники круглого столу – директор БФ «Спільна мрія» Сергій ПАВЛЕНКО, координатор БФ «Рокада» Вікторія КОСТЮК, представниця Луганського державного медичного університету Марина СОЛОВЙОВА, представниця Кремінської міської ради Юліана БОЩУК, заступниці директора Департаменту соціальної політики РМР Олена ПЕТРИК і Тетяна ГОРБАТЮК та інші поділилися своїми думками з приводу назрілих у ВПО питань і шляхами їх вирішення.
Відтак, підтримавши ініціативу Департаменту соціальної політики, взялися створити координаційну раду, яка займатиметься питаннями інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громаду Рівного. А щоб «тримати руку на пульсі» та оперативно реагувати на ті виклики, з якими стикаються ВПО, домовилися проводити щомісячні зустрічі за круглим столом.
Василь БУСЬКО
Читайте також: На Рівненщині вимушеним переселенцям допомагають знайти роботу