fbpx

Якщо пшениця для України – золото, то риба – її срібло

Діліться інформацією з друзями:

Професійних рибоводів на Рівненщині навчають з 2011 року в Млинівському навчальному відділенні Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Завідувач відділення Анатолій Смалько (на фото праворуч) – дипломований рибовод, в арсеналі якого є ще й фах лікаря-ветеринара та знання адміністративного менеджера.

Про належний рівень підготовки у Млинівському відділенні свідчать відгуки роботодавців галузі та зацікавленість безробітних, які прагнуть стати кваліфікованими рибоводами. Лише за чотири останні роки, як коментує Анатолій Васильович, професійні навички набули 36 новоспечених рибоводів, які стовідсотково працевлаштувались у рибних господарствах за професією.

Риболовецькі продукти – поживні та корисні. Смачнішою ж за апетитну рибу може бути лише риба, яку вирощують як для себе! Та за всім цим – копітка праця представників рибної галузі, важливим сегментом якої є підготовка кваліфікованих робітників.

Очевидні здобутки Млинівського навчального відділення РЦПТО ДЗС, безумовно, радують, та керівництво закладу однаково переймається тим, як розвивати напрям далі. Звірити свої орієнтири допомогла нещодавня участь відділення, зокрема Анатолія Смалька, у першій Міжнародній виставці рибної індустрії та риболовного хобі «Fish Business Ukraine» у Києві. На форумі, організованому Державним рибним агентством та Державним агентством водних ресурсів, він разом із іншими ознайомився з напрацюваннями, передовими ноу-хау щодо розведення риби та перспективними новинками розвитку рибної галузі за останні роки.

– Наша експозиція представляла освітні послуги Рівненського ЦПТО,– розповідає Анатолій Смалько. – Організатори форуму надали безкоштовний майданчик для розміщення інформаційних банерів та проведення відеопрезентацій діяльності навчального закладу, зокрема й за напрямом підготовки рибоводів.

Серед відвідувачів рівненської експозиції були і майбутні партнери, що цікавились умовами співпраці та кваліфікованим поповненням своїх підприємств. Особливий інтерес, зі слів Анатолія Смалька, виявили представники Донецької області, де рибна галузь дещо відстає, порівнюючи з іншими регіонами України. У Києві було досягнуто порозуміння, а саме з головою громадської організації та співорганізатором Клубу рибалок України «UA Fishing Klub» Олександром Бойком, який активно спів­працює зі шкільною молоддю в напрямку популяризації зеленого туризму, підтримки екологічних програм та рибальства. Майбутні партнери склали перші чіткі плани.

Анатолій Смалько (на фото праворуч) під час Міжнародної виставки рибної індустрії та риболовного хобі “Fish Business Ukraine” у Києві.

Домовилися, що одразу після різдвяних свят займуться організацією навчальних семінарів по Skypе­-зв’язку щодо розвитку промислового рибальства. А там, дивись, новий інтерес старшокласників може перерости у бажання отримати професію рибовода. Така співпраця буде цікавою і перспективною.

Форум подарував чимало корисних знайомств і допоміг сформувати систему координат, у якій завідувач відділення тепер знає чітко, як рухатись самому і куди скеровувати новоспечених рибоводів. Бо якщо пшениця для України – золото, то риба однозначно – її срібло. Майбутнє аграрної держави прямо залежить від розвитку риборозплідної галузі, успіхи якої не слід пов’язувати з масштабами господарства. Натомість використання напрацювань допоможе досягти вагомих результатів у роботі. Саме це й буде донесено майбутнім рибоводам.

Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості
м. Рівне, вул. Пирогова, 8 тел. 0362 68 37 95  cpto.rv.ua cpto@cpto.rv.ua

Оксана ПИЦЬКА