Цей побутовий прилад «проживає» в кожній оселі. Підтримувати його в чистоті – важлива задача для господині.
Однак навіть у найдбайливіших час від часу бувають «проколи» і в холодильнику з’являється запах зіпсованих продуктів, який не зникає навіть після усунення його причини. Існують способи, як позбутися неприємного амбре без особливих зусиль.
Сода. Розмістіть в холодильнику відкриту картонну упаковку з продуктом або пересипте порошок в окрему піалу.
Чорний хліб. Кілька шматків злегка підсушеного житнього хліба розкладіть на полицях. Щоб не було крихт, скибочки повинні лежати на серветках.
Кава теж має чудові абсорбуючі властивості. Покладіть у невеличку баночку без кришки жменю кавового зерна або кілька ложок натуральної меленої кави.
Чорний чай. Два-три чайних пакетики розмістіть на полицях. Беріть використані, після повного остигання. Для профілактики міняйте їх щодня.
Рис. Поставте на полицю блюдце із зернами рису. Але як сорбент рис ефективніше працює в звареному вигляді.
Східні прянощі. Візьміть поліетиленову кришку для банок і насипте в неї куркуму, гвоздику або корицю, поставте в холодильну камеру.
Цитрусові. Залиште розрізаний лимон або апельсин, або їх очищену шкірку. Також можна в половинку лимона (без м’якоті) засипати соду.
Активоване вугілля. Знадобляться п’ять-сім таблеток, які можна покласти в холодильник і цілими, і подрібненими. Попередньо прогрійте вугілля в мікрохвильовці. Це один із найбільш ефективних матеріалів. Адже недарма його використовують при виробництві фільтрів і спеціальних пристроїв для поглинання запахів.
Наповнювач для котячого туалету. Цей нейтралізатор запаху має у своїй основі природний мінерал – цеоліт. Нарівні з вугіллям цеоліт є основним поглиначем побутових запахів.
Крім натуральних засобів, ви можете використовувати й готові поглиначі неприємних запахів – спеціальні фільтри, кульки, а також іонізатори повітря, спреї-ароматизатори.
Марія МАТВІЙЧУК