Як часто потрібно пилососити та мити підлогу у квартирі з погляду науки. Скільки разів на тиждень необхідно прибирати вдома.
Сучасне життя задає такий темп, що часом не вистачає часу навіть на те, щоб поїсти, — що вже говорити про стерильну чистоту в квартирі.
Однак пропускати вологе прибирання все-таки не слід, інформує Ukr.Media.
У чистому будинку рідше хворіють — це дійсно так. Хоча все добре в міру: фанатично ходити по квартирі з ганчіркою цілими днями не варто — так недовго довести себе і до обсесивно-компульсивного розладу.
Насправді, те, що ми звикли називати пилом, — це тверді частинки розміром від 10 до 0,01 мікрона. Якщо вони менше 10 мкм, то здатні витати в повітрі, а якщо досягають 50 мкм — поступово осідають на різних поверхнях.
Як же часто прибирати?
Інститут Емнід в Німеччині нещодавно провів дослідження, вивчивши 1500 квартир. Аналіз показав, що вологе прибирання дійсно ефективне — число пилових частинок в повітрі падає. Однак вже через три дні все повертається на круги свої.
Це свідчить про те, що найкраще пилососити і протирати всі поверхні раз в три дні. Водночас більшість людей вважає за краще прибирати раз на тиждень — і це теж нормально.
Річ у тім, що надмірно захоплюватися гігієною немає сенсу — експерти вважають, що оголошувати війну всім мікроорганізмам в квартирі не варто.
Життя в стерильних умовах потрібне тільки для людей з ослабленим імунітетом, а більшості з нас необхідно, щоб якась кількість мікробів була присутня у навколишньому середовищі.
Так що якщо ви не страждаєте від алергії і хочете зміцнити своє здоров’я — не робіть проблеми з нічого і прибирайте за графіком. Вашій дитині стерильна чистота на користь теж не піде — її імунітет тільки вчиться зустрічатися з різними факторами зовнішньої загрози.
Але як часто прибирати у квартирі, це звичайно ваше рішення.
Читайте також: Не можете вийти на прогулянку – прибирайте вдома