fbpx

Весь час хочеться спати — зверніться до психотерапевта

Діліться інформацією з друзями:

Весь час хочеться спати через декілька причин. Одна з них — депресивний стан.

Лікар пояснює, що весь час хочеться спати не тільки від недосипання. Існує цілий список причин, через які постійно хочеться спати. Багато з них можна самостійно усунути, поліпшивши тим самим свій стан. Однак якщо цей стан у вас постійний, лікарі рекомендують звертатися до фахівців.

Отож чому весь час хочеться спати та на що варто звернути увагу? За словами лікаря-терапевта ЦПМСД «Ювілейний» Лілії КРАСЬКО, таке бажання може бути звичайною втомою або ж недосипанням, порушенням гігієни сну.

– Проте я, як лікар-терапевт, – каже Лілія Красько, – рекомендую спершу виключити захворювання, симптомами яких може бути постійна слабкість та сонливість.

Найперше, на що лікар рекомендує звернути увагу, це на такі захворювання, як анемія, гіпотиреоз, депресія та тривожний розлад, дефіцит вітаміну Д. Для цього потрібно звернутись до свого лікаря, який скерує вас на загальні аналізи крові, рівень гормонів щитоподібної залози, вітаміну D та проконсультує щодо інших причин порушення сну.

– Я розумію, що ми живемо в час війни, – веде далі терапевт, – коли неспокійно всім і нічні тривоги порушують наш сон. Проте не можна ігнорувати сигнали тривоги та не рекомендую вимикати сповіщення, оскільки це наша безпека.

Якщо ж всі соматичні захворювання виключено, але ви все одно не можете вранці піднятися з ліжка, варто звернутися до психотерапевта чи психіатра, оскільки це може бути причиною депресії та тривожного розладу. Депресія – це не лише пригнічений настрій, а поширене захворювання. Таке саме, як і цукровий діабет чи гастрит.

Як налагодити сон та покращити якість свого життя? Лікар упевнений, що немає чарівної таблетки та порад. Однак існують правила гігієни сну та режиму дня:

лягати спати в той самий час;

за 4-6 годин не вживати збуджувальних напоїв, які містять кофеїн;

не їсти перед сном, але й не лягати голодним;

не пити багато рідини на ніч;

фізична активність, заняття спортом корисні, але в першій половині дня;

якщо спите вдень, відпочивайте не більше ніж 30 хвилин;

за годину до сну відкладіть телефон, вимкніть телевізор та комп’ютер, якщо є змога – прогуляйтеся на свіжому повітрі;

у спальні має бути тихо, темно, прохолодно і достатньо свіжого повітря;

за необхідності використовуйте маску для сну і вушні затички (беруші).

Завдяки цим рекомендаціям ви покращите якість нічного сну і денна сонливість зникне.

Анна ГОЛІШЕВСЬКА