Ікони мироточать у храмах на Львівщині та Чернігівщині. В історії відомо багато прикладів мироточення ікон, зокрема, напередодні важливих подій, змін, перемін.
26-й ранок Вітчизняної війни, а в Катерининській церкві у Чернігові замироточили багато ікон, що підтвердив настоятель храму, секретар єпархіального управління о. Роман Кіник. Щоправда, він дивується, чому зараз цьому надають такого виняткового значення, адже ікона преподобного Меркурія Бригинського на його раці мироточить уже три місяці.
Краплі мира з’явилися зараз і на Троїцько – Іллінській іконі, на копії Дубенської ікони (навіть на літографії, тобто на папері – така іконка у вівтарі) і на іконі Вифлеємської Божої Матері. До речі, це єдина ікона, на якій Мати Божа посміхається.
Тож ці знаки треба розцінювати, як добрі знаки, як свідчення, що Бог з нами – каже отець Роман, який не покидає ні свого храму, ні своєї пастви.
“В єпархіальному управлінні є домова церква св. Феодосія Чернігівського, де ікони намальовані на звичайному ДСП – вони також мироточать, як, скажімо, ікона св. Антонія Печерського. “Краплі пахучого мира виступили на очах і губах святого” – уточнює о. Роман.
Про чудесне явище мироточення розповідають і на Львівщині. У селі Ременів, що неподалік Львова, у 115-літньому храмі ПЦУ замироточила ікона Пресвятої Богородиці “Всецариця”. Зі слів настоятеля храму Собору Пресвятої Богородиці протоієрея Михайла Пасірського ікона мироточить вже впродовж майже півтора місця, але останнім часом миро стало просто-таки литись, зокрема, проявляється з очей Богородиці. Ніби сльози.
Мироточивість як чудесне явище відоме Святій Церкві ще з перших років християнства, а численні факти мироточивості мощей святих та ікон були підтверджені протягом всієї історії Церкви. Достеменно науковці й досі не можуть пояснити диво мироточення, так само, як і час, місце чи, власне, ікону, яка виявляє це надприроднє чудо. Але дослідники, історики та священники сходяться на думці, що таке явище виникає не просто так, а на певну пересторогу.
З історії знаємо багато прикладів мироточення ікон, зокрема, напередодні важливих подій, змін, перемін. Більшість з мироточивих ікон – то образи Божої Матері, нашої Небесної Заступниці, Непереможної Воєводи, яка захищає людей у найскрутніші моменти життя. Так і нині, вважає протоієрей Михайло Пасірський, мироточивість ікони Пресвятої Богородиці на Львівщині – це добрий знак.
“Маємо чекати позитивних змін. Бо коли ікона кровоточить, то передвіщає біду, а мироточить – значить, на добро і підтримку. З нами Бог і Матір Божа, а значить – перемога буде за нами”, – переконаний отець Михайло. Вірмо в перемогу!