Про це в етері національного телемарафону «Єдині новини» повідомив речник Сил протиповітряної оборони ЗСУ полковник Юрій Ігнат.
“Решта — питання часу. Ми повинні розуміти, що без процесів, які необхідно подолати, зокрема це навчання пілотів, інженерів, підготовка інфраструктури, — передача літаків неможлива. А на це потрібен час” — зазначив офіцер.
Як повідомляє Армія Інформ, Юрій Ігнат підкреслив, що зволікання із передачею літаків Україні країнами-партнерами та підготовкою українських пілотів призводить до людських жертв як серед українських захисників, так і серед мирного населення. Натомість за його словами, українське вище військово-політичне керівництво постійно підтримує комунікацію з представниками країн-партнерів, аби ті не затягували такі рішення там, де їх можна прискорити.
“Зокрема, представники Міністерства оборони України, Командування Повітряних Сил та інших відомств займаються цим питання щодня і перебувають за кордоном: вивчають бази, ведуть консультації — хто і в якій кількості, де, на яких підставах і хто буде навчати наших пілотів. Незабаром очікуємо заяви від наших партнерів із цього приводу” — зазначив речник Сил протиповітряної оборони ЗСУ.
Крім того, офіцер підкреслив, що Україна розглядає питання отримання інших видів літаків, які могли б посилити бойові спроможності української авіації.
“Це і багатофункціональні винищувачі із двома двигунами, такі як F-18, F-15, Eurofighter Typhoon, тобто літаки, які мають більше можливостей і більший радіус застосування” – додав він.
За минулу добу Сили протиповітряної оборони України знищили 20 ворожих ударних дронів типу Shahed та «Ланцет» і 6 розвідувальних БПЛА.
Фото: Армія Інформ.
Читайте також: Призначено нового начальника Одеського обласного ТЦК