Останніми днями у Рівному ситуація із захворюваністю на коронавірус, яка, було, вже наближалася до критичної точки «кипіння», дещо стабілізувалася. Принаймні, зменшилася не лише кількість осіб, у яких лабораторно підтверджено СOVID-19, а й число хворих, котрі перебувають на стаціонарному лікуванні. Далися в знаки, на переконання головного медика Рівного, заходи так званого «карантину вихідного дня».
– Ситуація на вчорашній день, – каже начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів, – поліпшилася. У будь-якому випадку вже немає такої напруги, яка була тиждень-півтора тому. Тоді число хворих, що лікувалися на стаціонарі, наближалося до 240, було вже й 238. Це при тому, що у центральній міській лікарні маємо лише 241 ліжкомісце для лікування тих, у кого виявлено ковід. На щастя, останніми днями збільшилося число людей, які одужали і виписалися з медзакладу. Так, станом на вчорашній ранок у ЦМЛ перебувало 206 осіб, з яких 200 – мешканці Рівного. Водночас у міській лікарні №2 обстежувалося 27 людей (усі з Рівного) з підозрою на коронавірус. Обнадіює статистика захворюваності: якщо на вівторок було виявлено 193 нових випадки ковіду, то на вчора – 187. Думаю, це завдяки впровадженню «карантину вихідного дня».
– Отож, можна зітхнути з полегшенням. Найстрашніше – позаду?
– Хотілося б, щоб так було. Але, зважаючи на підступність коронавірусу, розслаблятися не доводиться. Адже на середу в нас ще зберігається високий показник захворюваності – 1987 осіб. У тому числі 122 – медики. Не треба забувати, що попереду зима, а відтак аналітики прогнозують зростання захворюваності на коронавірус, за різними розрахунками – на 30-40 відсотків. До того ж неабияке занепокоєння викликає показник смертності через ковід. Ось і за минулу добу (з вівторка на середу) внаслідок ускладнень через коронавірус у Рівному померло троє людей: дві жінки (1938 і 1946 років народження) та чоловік (1934 р. н.). А загалом від початку пандемії ковід уже забрав життя 114 рівнян. Хоча є й хороші новини: небезпечний недуг вже подолали 7393 мешканці Рівного, 144 одужало за останню добу.
– А коли нарешті відкриють (як це планувалося) відділення для ковід-хворих у міській дитячій лікарні?
– Не беруся ні називати дати, ні прогнозувати перспективу, бо ми вже більш як місяць чекаємо на погодження цього питання Міністерством охорони здоров’я. Хоча, що стосується лікування від коронавірусу малолітніх, то тут немає проблем. Обласна дитяча лікарня цілком із цим справляється. Втім, маючи намір відкрити ковідне відділення в міській дитячій лікарні, планували лікувати тут від коронавірусу як дітей, так і дорослих.
– Не так давно мав місце випадок, коли до Центральної міської лікарні ледь встигли довезти зі Львова кисень для хворих на коронавірус. Що змінилося з того часу? Мається на увазі проблема із забезпеченням медзакладу киснем.
– Завдяки зменшенню кількості хворих ситуація з киснем покращилася. Утім, як кажуть, береженого Бог береже. Тому ми плануємо буквально з дня на день встановити у Центральній міській лікарні ще один кисневий резервуар. Хоча він розрахований лише на дві тонни (наявний вміщує три тонни), все одно дозволить суттєво зменшити навантаження. Тобто у нас з’явиться можливість збільшити на 40, а то й на 60, кількість кисневих точок. А до кінця року плануємо встановити й кисневу станцію. Таким чином, сподіваюся, ми повністю закриємо це питання.
Розмову вів Василь ГЕРУС