fbpx
Ситуація з загибеллю водних біоресурсів у річці Устя погіршилась

Ситуація з загибеллю водних біоресурсів у річці Устя погіршилась

Діліться інформацією з друзями:

Працівники Державної екологічної інспекції Поліського округу спільно з представниками Рівненського рибоохоронного патруля обстежили 2000 кв.м водного плеса Усті, що в районі вулиці Набережної.

Згідно з актом обстеження кількість загиблої риби становить 24 екземпляри на 1 кв.м, в тому числі плітка – 19, верховодка – 5.

Фахівці Відділу інструментально-лабораторного контролю повторно відібрали проби води. Результати попередніх вимірювань за масовою концентрацією амонію, нітритів, нітратів, фосфатів в поверхневій воді свідчать про відсутність перевищення норм граничнодопустимої концентрації для водойм господарсько-побутового водокористування.

Але зафіксовано значний вміст завислих речовин у воді. Наразі дослідження тривають.

Однією з можливих причин загибелі водних біоресурсів може бути зниження розчиненого кисню у воді, зумовлене високою температурою повітря та сильним дощем напередодні відбору проб води, а також потраплянням великої кількості зливової води, яка не містить кисень і є забрудненою, в річку.

Наразі фахівці ДЕІ Поліського округу здійснюють розрахунок шкоди, нанесеної довкіллю в результаті загибелі біоресурсів. Матеріали будуть скеровані до правоохоронних органів.

У зв’язку із ситуацією, що склалася, Інспекція зобов’язала Рівненську міську раду вирішити питання по збору й утилізації загиблої риби, а також здійснити заходи щодо поліпшення середовища існування водних живих ресурсів у водних об’єктах.

Наразі представники КП «Рівненський міський трест зеленого господарства» проводять роботи на водоймі.

Джерело: Державна екологічна інспекція Поліського округу

Читайте також: Аграрії збиткову гречку замінили на сою: чи вистачить українцям крупи?