Наразі виробництва електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів.
Про це повідомили в “Укренерго”.
КАХОВСЬКА ГЕС. «Укренерго» разом з «Укргідроенерго» опрацьовують сценарії подальшої збалансованої роботи енергосистеми з урахуванням наслідків руйнування Каховської ГЕС. Змінюється режим роботи гідроелектростанцій для того, щоб зменшити обсяг води, яка поступає в Каховське водосховище аби зменшити затоплення.
БАЛАНС В ЕНЕРГОСИСТЕМІ. Наразі виробництва електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів. Через тривалі ремонти на багатьох енергоблоках ТЕС, а також деяких АЕС, в енергосистемі працює менша кількість енергоблоків, які виробляють електроенергію. Тому упродовж дня просимо розподіляти використання електроенергії й переносити користування потужними приладами з вечора на інші періоди доби.
РЕМОНТИ. «Укренерго» повернуло в роботу одну з магістральних ліній, яка була пошкоджена внаслідок масованої ракетної атаки ворога, що підвищило надійність живлення одразу кількох областей у центральному регіоні. Ремонти продовжуються на всіх енергооб’єктах, пошкоджених під час 15 масованих ракетних ударів та 18 дронових атак росіян по енергосистемі.
КОМЕРЦІЙНИЙ ОБМІН ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЄЮ З ЄС. Експорт у Польщу здійснюється з 10 до 15 години, імпорт зі Словаччини — з 16 до 19 години. У вечірній пік споживання імпорт та експорт відсутні.
ОБСТРІЛИ. Внаслідок обстрілів росіян є пошкодження мереж обленерго на Сумщині. Також ворог обстріляв територію однієї з електростанцій на Донеччині, станція працює. Нових пошкоджень у магістральних мережах немає.
ЯК ДОПОМОГТИ ЕНЕРГОСИСТЕМІ. Зменшити навантаження на енергосистему, особливо у пікові вечірні години з 19:00 до 22:00, та полегшити балансування може кожен, розумно споживаючи електроенергію: переносьте використання потужної техніки з вечірніх годин на день або ніч, не вмикайте кілька потужних приладів одночасно та вимикайте світло, виходячи з кімнати. Чому саме ці години важливі для роботи енергосистеми читайте тут https://cutt.ly/vwqSvCsK
Фото з відкритих джерел
Читайте також: Мор риби через підрив Каховської ГЕС