fbpx

Спідвейне Рівне ще матиме ким пишатися

Діліться інформацією з друзями:

Торік пандемія коронавірусу звела нанівець усі плани рівненських спідвеїстів, як, зрештою, й очікування численної аудиторії вболівальників. Через запроваджений карантин у Рівному скасували внесені в календар змагання. В тому числі й європейського рівня.

Не відбулися, зокрема, півфінали дорослого та юніорського чемпіонатів Європи, а також етап Кубка МАСЕC. На що можна сподіватися шанувальникам спорту, за яким у нашому місті закріплено статус №1, у цьому році? Про це розмова журналіста «7 днів» з керівником «Клубу вболівальників рівненського спідвею» Сергієм ГОЛОВНЕЮ.

– Отож, з яким настроєм вступаєте в спідвейний сезон-2021?

– Маємо велику надію на те, що в цьому році не буде повторення торішнього сценарію, коли пандемія коронавірусу поламала всі задуми. Хоча, відверто кажучи, останні події не дуже втішні. Адже за кордоном знову посилюються карантинні заходи, а в Польщі з 17 числа, як відомо, ввели локдаун. Доволі тривожна ситуація й в Україні, де кілька областей занесли до «червоної» зони. Але ми не можемо сидіти, склавши руки, а повинні готуватися до змагань за будь-яких обставин.

Відтак уже склали календар змагань на 2021 рік, в якому заплановано багато турнірів, серед яких чотири європейських. Це, зокрема, півфінал особистого чемпіонату Європи, півфінал парного чемпіонату Європи. Вперше у Рівному в серпні (сподіваюся, цьому ніщо не завадить) відбудеться фінал чемпіонату Європи серед юнаків, за право проведення якого ми дуже боролися. Допомогло те, що наш спортсмен Роман Капустін уже двічі стартував у фіналах цього турніру. А ще у задумах – проведення одного з етапів Кубка МАСЕС. Крім того маємо намір провести ще три міжнародні змагання, які відбудуться, можливо, в особистому або командному заліку. Плануємо організувати кілька міських і обласних змагань для юнаків, які будуть проведені у рамках підготовки цих спортсменів до фіналу чемпіонату Європи.

Таким чином, якщо все складеться добре, великий спідвей повернеться у Рівне 8 травня, коли на нашому мототреку пройде півфінал Особистого чемпіонату Європи SEC. До цього часу маємо бути готові у всеозброєнні.

– Як вплинув карантин на функціональну підготовку рівненських спортсменів?

– Торік лише Марко Левішин виступав у юніорських турнірах, а от наші дорослі спортсмени, на жаль, не брали участі у змаганнях, що, звісно, є суттєвим мінусом. Тож доведеться надолужувати втрачене. Хоча й тут не все складається так, як хотілося б. Через затяжну зиму спортсмени довго не могли виїхати на доріжку, щоб випробувати мотоцикли після міжсезонної перерви. А взагалі вихованці секції спідвею взимку тричі на тиждень займалися фізичною підготовкою, готували свої мотоцикли.

Десь у середині квітня маємо намір поїхати, взявши з собою й дітей, на тренувальні збори до Даугавпілса, куди нас запросило керівництво СК «Локомотив». До речі, з цим клубом Марко Левішин підписав трирічний контракт. Щоправда, поки що виступав лише в чемпіонатах Латвії.

А от дорослі спідвеїсти мають індивідуальну програму підготовки. За них можна бути спокійними, бо вони, будучи професіоналами, відповідально ставляться до справи.

– На кого з наших спідвеїстів робите нині найвищу ставку?

– У спорті всі мають рівні шанси, тому не хотів би когось виділяти. Головне – щоб спідвейний сезон 2021 року таки відбувся. До того ж він особливий для Марка Левішина, оскільки є останнім, коли хлопець може виступати у юніорській віковій категорії. Адже в серпні йому виповниться 21 рік. Щоправда, це дозволяє Маркові стартувати як у юніорських, так і в дорослих турнірах. Відтак він заявлений у півфіналі чемпіонату світу серед юніорів, який відбудеться 12 червня у Ризі. А ще виступатиме на міжнародних змаганнях, що заплановані на травень. Крім того, у цьому році має відбутися командний чемпіонат світу, де обов’язково повинен стартувати юніор. Це буде Марко Левішин. Він зараз не лише найперспективніший наш спортсмен, а й приклад для наслідування для таких талановитих 12-16-річних рівненських спідвеїстів, як, скажімо, Роман Капустін, Василь Зламан і Михайло Тимощук. Адже, потрапивши у фінал чемпіонату світу, Левішин повторив досягнення Віктора Гайдима майже тридцятирічної давності. При цьому Марко – дуже скромний працьовитий хлопець, не має жодних проявів зіркової хвороби. Єдиною його вадою наразі є те, що він дуже «перегорає» на змаганнях. Якби Марко не «перегорів» торік у фіналі чемпіонату світу, був би п’ятим, а не одинадцятим. У чемпіонаті Європи Левішин також мав би бути щонайменше сьомим. На жаль, не вдалося. Та з досвідом він набуде впевненості, а відтак прийдуть і перемоги. Спідвейне Рівне, певен, ще матиме ким пишатися.

Спілкувався Василь ГЕРУС